Kazimiernikejszyn - wydarzenie bez spinki

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 12:00
- Ten festiwal mi wypłynął z serducha. Zawsze byłem fanem dobrej zabawy - mówi organizator festiwalu Kazimiernikejszyn. - Miałem wizję, jak ludzie mają się czuć wyjeżdżając z tego festiwalu - na maksa pozytywnie doładowani, ale nie umęczeni - dodaje.
Audio
  • Michał Niewęgłowski, organizator Festiwalu Kazimiernikejszyn opowiada o tej imprezie i jej atrakcjach (Stacja Kultura/Czwórka)
Jednym z punktów programu tegorocznej edycji festiwalu będzie koncert zespołu Łąki Łan
Jednym z punktów programu tegorocznej edycji festiwalu będzie koncert zespołu Łąki ŁanFoto: Bartosz Bajerski

W programie trzeciej edycji festiwalu Kazimiernikejszyn znajdą się żywiołowe koncerty m.in.: Organka, Mariki, Kapeli ze Wsi Warszawa, Domowych Melodii, ale także przewidziana jest spora dawka relaksu w otoczeniu dzikiej natury.

- Nie ma u nas sześciu scen. Jest jedna, na której wszystko się dzieje w swoim rytmie - mówi Michał Niewęgłowski, El Magico. - Tworzymy osobny, równoległy świat, odrębną rzeczywistość. Ten festiwal to gra, w której uczestnik wchodzi na różne poziomy. Kazimiernikejszyn dzieje się wszędzie: na plaży, rynku, w wąwozach.

Gość Michała Piwowarka zdradza, kto oprócz niego stoi za tymi kazimierskimi czarami, kogo zobaczymy na festiwalowej scenie, czym jest "wisłejlend" i na czym polega walka na kolory?

Festiwal odbywa się w dniach 7-10 lipca w Kazimierzu Dolnym.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Michał Niewęgłowski (organizator Festiwalu Kazimiernikejszyn)

Data emisji: 28.06.2016

Godzina emisji: 10.10

pj

Czytaj także

Igły i inne potwory. Czego boi się Quebonafide?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 11:00
– Chciałbym być poszukiwaczem przygód, choć jeszcze dwa lata temu bałem się wsiąść do samolotu – mówił Kuba Grabowski, czyli raper freestyle'owy Quebonafide.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr Pijana Sypialnia sam przychodzi do widzów

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 11:50
– Zaczęło się od grupy kilku osób, którzy postanowili rzucić wszystko i zrobić najlepszy teatr na świecie – mówił Sławomir Narloch, aktor i dyrektor Teatru Pijana Sypialnia.
rozwiń zwiń