Podróż w czasie w teatrze totalnie interaktywnym

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 13:53
Jak przenieść się do lat 30. ubiegłego stulecia i wcielić w jedną z postaci mających wpływ na rozwój miasta? To możliwe w ramach spektaklu "Bankiet" w reżyserii Piotra Srebrowskiego.
Audio
  • O spektaklu "Bankiet" opowiada Piotr Srebrowski (Stacja Kultura/Czwórka)
Na sztukę Bankiet warto przyjść w przebraniu - stylizacji na lata 30. (zdjęcie ilustracyjne)
Na sztukę "Bankiet" warto przyjść w przebraniu - stylizacji na lata 30. (zdjęcie ilustracyjne) Foto: Pixabay.com/Public Domain/MelanieFHardy

"Bankiet" to spektakl interaktywny, powstały dzięki współpracy Teatru Wzwyż i Teatru Gdynia Główna. Jest to jedyne w swoim rodzaju wysublimowane połączenie teatru, gry fabularnej, improwizacji i prawdziwego życia. - Niewiele tam zaplanowanego aktorstwa, za to dużo pracy z publicznością. Każdy z widzów dostaje bowiem rolę jednego z gdynian: malarzy, artystów. Z krótkiego opisu ludzie ci dowiadują się, kim są, jaką mają historię i co mają do załatwienia na bankiecie - opowiadał Srebrowski. - To taki trochę larp, czyli rodzaj gry RPG - dodał.

Opowiadał także o tym, jak doszło do stworzenia tego spektaklu i w jaki sposób, ale mówił także, jak widzowie zachowują się w czasie gry i czy trudno jest z roli zwykłego obserwatora przeistoczyć się w profesjonalnego aktora.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Piotr Srebrowski (twórca spektaklu "Bankiet")

Data emisji: 08.08.2016

Godzina emisji: 11.10

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawskie neony - reklama, która tworzy klimat

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 11:20
Miłośnicy neonów z Warszawy najpierw je fotografowali, potem ratowali i odnawiali, a wreszcie - otworzyli muzeum. Teraz wydali album "Neon" ze zdjęciami Ilony Karwińskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Dwa Teatry. Inna twarz mediów publicznych

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 14:50
Sopocki festiwal to wspólne przedsięwzięcie Teatrów Polskiego Radia i Telewizji. - Kiedy władze miasta zaprosiły nas do siebie, przypuszczaliśmy, że będzie to impreza "na trochę" - wspomina Krzysztof Sielicki, kierownik literacki Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pijana Sypialnia. Teatr do oglądania na leżaku

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2016 15:00
Spektakle, które ogląda się na leżąco w krótkich spodenkach i klapkach, sącząc zimne napoje - to już kolejna odsłona projektu, który zrewolucjonizował wakacyjną miejską rozrywkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Zieliński: śmiech też może być męczący

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 15:00
- Być śmiesznym czy nie być śmiesznym? Na to pytanie próbuję odpowiedzieć w monodramie "Chamlet" - mówi aktor i jeden z najlepszych w Polsce parodystów - Michał Zieliński.
rozwiń zwiń