Poznaj świat uszami detektywa Kryńskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 14:01
Rafał Kryński to prywatny detektyw, główny bohater "Tunelu", niezwykłego kryminału dźwiękowego 3D. Jego twórcy - reżyser Paweł "Uho" Uszyński, II reżyser Zaq Chojecki oraz odtwórca głównej roli Remigiusz Jankowski - pojawili się w "Stacji Kultura".
Audio
  • "Tunel". Jak tworzono dźwiękowy kryminał 3D? (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragment plakatu innowacyjnego, binauralnego słuchowiska Tunel
Fragment plakatu innowacyjnego, binauralnego słuchowiska "Tunel"Foto: materiały prasowe/www.tunel.foliasound.pl

Akcja słuchowiska utrzymana jest w stylistyce kryminału noir. To także obyczajowa opowieść z elementami czarnej komedii, osadzona w realiach współczesnej Polski. Jej pierwszoplanowy bohater prowadzi skomplikowaną podwójną grę, w której wątek kryminalny i świat wielkiej skorumpowanej polityki przeplata się z historią miłosną.

Równie intrygująca, jak sama akcja jest całkowicie nowatorska metoda pracy nad słuchowiskiem. - To jest jak kręcenie filmu, tyle że bez kamery, które odbywa się w mastershocie, bez montażu - wyjaśnia Remigiusz Jankowski. 

Posłuchaj także:
lts fot. Alicja Szulc 1200x660.jpg
"Gest, ciało, głos". Życie jako performance

Stworzony właśnie pilotażowy odcinek "Tunelu" trwa 25 minut, a słuchając go zanurzamy się w dźwiękowy świat detektywa Kryńskiego. W "Stacji Kultura" zaproszeni goście zdradzają, na czym dokładnie polega słuchanie trójwymiarowego dźwięku, dlaczego przy tworzeniu kryminału pracowała 50-osobowa ekipa, łącznie ze scenografem, kostiumografem i rekwizytorem audio, oraz czemu na początku produkcji dawali jej jedynie 3% szans na pomyślną realizację.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Paweł "Uho" Uszyński, Zaq Chojecki, Remigiusz Jankowski (twórcy kryminału 3D "Tunel")

Data emisji: 9.11.2016

Godzina emisji: 11.08

jsz/kul

      

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Zieliński: śmiech też może być męczący

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 15:00
- Być śmiesznym czy nie być śmiesznym? Na to pytanie próbuję odpowiedzieć w monodramie "Chamlet" - mówi aktor i jeden z najlepszych w Polsce parodystów - Michał Zieliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż w czasie w teatrze totalnie interaktywnym

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 13:53
Jak przenieść się do lat 30. ubiegłego stulecia i wcielić w jedną z postaci mających wpływ na rozwój miasta? To możliwe w ramach spektaklu "Bankiet" w reżyserii Piotra Srebrowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zalajkuj mi życie. "Trenujemy życie w teatrze"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 16:25
- Nasz spektakl to dowód na to, że teatr może mieć wiele wspólnego z rzeczywistością ludzi młodych. Główna bohaterką jest Klaudia - nastolatka, która musi zmierzyć się z typowymi dla jej wieku problemami - mówi reżyserka "Zalajkuj mi życie", Diana Karamon.
rozwiń zwiń