X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Plan filmowy od kuchni na Chełmskiej 21

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 14:16
- To jeden z najbardziej filmowych adresów w Polsce, od trzech lat także kojarzony z działalnością edukacyjną - mówi w Czwórce Monika Soroka, koordynatorka działań edukacyjnych warszawskiej WFDiF.
Audio
  • Zaglądamy na plan filmowy od kuchni na wystawie "Cichociemni. Spotkania filmowe" (Stacja Kultura/Czwórka)
Wystawa jak plan filmowy na Chełmskiej 21. Na zdjęciu: fragment ekspozycji Cichociemni. Spotkania filmowe
Wystawa jak plan filmowy na Chełmskiej 21. Na zdjęciu: fragment ekspozycji "Cichociemni. Spotkania filmowe"Foto: WFDiF/materiały prasowe

Do takich inicjatyw należą organizowane przez Wytwórnię wystawy, na których można oglądać zrekonstruowane plany filmowe różnych produkcji. W ten sposób, odwiedzając specjalnie zaadaptowane hale można dowiedzieć się nie tylko, czym zajmuje się szwenkier, ale także dlaczego imitatorzy dźwięku często pracują bez ubrania.

Trzecią już z kolei tego typu inicjatywą jest otwarta niedawno wystawa "Cichociemni. Spotkania filmowe". Dotyczy ona obrazu Pawła Kędzierskiego "My Cichociemni. Głosy Żyjących", opowiadającego o losach specjalnej jednostki, walczącej w Polsce podczas II wojny światowej. Wystawa, zaprojektowana we współpracy m.in. ze scenografem i kostiumolożką "Cichociemnych", skupia się przede wszystkim na "tkance filmowej", jednak bardzo istotne są także jej wartości historyczne.

Z nagrania "Stacji Kultura" dowiecie się, co zaskakującego znajduje się w jej przestrzeni, jak reaguje na nią publiczność oraz dlaczego po jej zwiedzeniu warto obejrzeć film Kędzierskiego.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Monika Soroka (koordynatorka działań edukacyjnych warszawskiej WFDiF)

Data emisji: 21.10.2016

Godzina emisji: 10.19

jsz/kd


      

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Wajda. "Odszedł człowiek, artysta pozostał"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 12:30
- Filmy, które zostawił nam Andrzej Wajda, będą fantastyczną lekcją historii, życia i sztuki filmowej dla kolejnych pokoleń Polaków - mówi dziennikarz filmowy i krytyk Artur Cichmiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kina koreańskiego nie da się zaszufladkować"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 12:27
- Jest niezwykle barwne i różnorodne - przekonuje w "Stacji Kultura" Joanna Łapińska z rady programowej Warszawskiego Festiwalu Filmów Koreańskich.
rozwiń zwiń