Mateusz Rusin: ten serial ma wszystko, żeby być hitem

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 12:40
- Akcja dzieje się w Krakowie, na przełomie XIX i XX wieku. Są piękne kostiumy, jest sytuacja kryminalna. Do tego świetna obsada i ciekawy scenariusz. Czyli wszystko to, co powinno zagwarantować sukces - o nowym serialu telewizyjnym "Belle Epoque" opowiada aktor Mateusz Rusin.
Audio
  • "Powidoki", "Belle Epoque" i plany na przyszłość - Kasia Dydo rozmawia z Mateuszem Rusinem (Stacja Kultura/Czwórka)
Mateusz Rusin na zdjęciu pręży muskuły, a w serialu Belle Epoque będzie oskarżony o morderstwo...
Mateusz Rusin na zdjęciu pręży muskuły, a w serialu "Belle Epoque" będzie oskarżony o morderstwo...Foto: Czwórka

Premiera pierwszego odcinka odbędzie się w połowie lutego. - Już nie mogę się doczekać, bo jestem fanem mastershotów, a tam było bardzo dużo takich pełnych, długich ujęć jednej sceny - wyjaśnia gość Czwórki. - To sprawia, że "Belle Epoque" od strony formalej przypomina zagraniczne produkcje - dodaje. 


Czytaj także
Premiera Powidoki Łódź 1200x660 PAP.jpg
"Powidoki" Wajdy okiem krytyka Łukasza Muszyńskiego

W rolach głównych występują Magdalenia Cielecka i Paweł Małaszyński, z którym Mateusza Rusina połączyła matka głównego bohatera - Paweł gra Jana Koryckiego, który przyjeżdża do Krakowa rozwiązać pewną zagadkę śmierci swojej rodzicielki. A ja byłem jednym z elementów jej życia - opowiada aktor.

Rozmówca Kasi Dydo wspomina też o tym, co działo się na planie "Powidoków" i w jakich okolicznościach dołączył do obsady ostatniego filmu Andrzeja Wajdy. Wyjaśnia również co znaczy słowo "rozmach" w polskiej kinematografii i dlaczego aktorowi potrzeby jest dobry kostium. 

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Mateusz Rusin (aktor)

Data emisji: 16.01.2017

Godzina emisji: 10.33

kul/jsz


Czytaj także

Filmowy wyścig po Orły. Na kogo czekają statuetki?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 13:00
W Czwórce, dyrektorka Polskich Nagród Filmowych Orły oraz producentka filmowa i telewizyjna, Izabela Wójcik opowiadała, między innymi o liście kandydatów do tegorocznych nagród - figuruje na niej aż 50 filmów. Czy 2016 rok był dobry dla polskiej kinematografii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbyszek Cybulski. Ogrywał przede wszystkim siebie

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 16:47
- Postać Cybulskiego wyrażała los, nadzieje i niepokoje pewnego pokolenia - mówił w Czwórce publicysta i krytyk filmowy Jakub Majmurek. W 50. rocznicę śmierci ikony polskiego kina w "Hrapkowidzu" wspominaliśmy jego filmowe kreacje.
rozwiń zwiń