Szymon Bobrowski: w pracy lubię mieć kapitana

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 13:00
A takim kapitanem na planie filmu "PolandJa" był Cyprian Olędzki. Ta błyskotliwa komedia, która udowadnia, że najdziksze historie zdarzają się ludziom w najmniej odpowiednich momentach, wchodzi na ekrany naszych kin już 17 lutego. W jaką rolę wcielił się w niej Szymon Bobrowski?
Audio
  • Szymon Bobrowski o najnowszym filmie "PolandJa" i tajemnicach aktorstwa (Stacja Kultura/Czwórka)
Szymon Bobrowski w studiu Czwórki
Szymon Bobrowski w studiu CzwórkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- W filmie gram szeregowego przedstawiciela polskich, szczególnie warszawskich dróg, ważącego 106 kilo, bogatego w pierwszym pokoleniu - zdradza Szymon Bobrowski. - Moja postać to więcej niż zwykły buc. To jest człowiek, który wieży, że wszystko mu się należy - dodaje aktor.

Szymon Bobrowski W aktorstwie tak jak w życiu - język giętki ma powiedzieć wszystko to, co pomyśli głowa   

"PolandJa" to pełna humoru opowieść o tym, jak (nie) radzimy sobie z rzeczywistością, która nas otacza. Akcja filmu składa się z szeregu przeplatających się ze sobą noweli, rozgrywających się w ciągu 24 godzin. Jak zabawne perypetie bohaterów filmu wpływają na radykalne zmiany w ich życiu? - Mogę zdradzić jedynie, że historia mojej antypatycznej postaci kończy się wielkim pozytywem - mówi Szymon Bobrowski. Obok aktora na ekranie zobaczymy inne gwiazdy polskiego kina, m.in.: Jerzego Radziwiłowicza, Izę Kunę, Michała Żurawskiego, Romę Gąsiorowską, Katarzynę Zawadzką, Ewę Błaszczyk, Borysa Szyca, Grzegorza Małeckiego, Kubę Gierszała, Pawła Domagałę, Janusza Chabiora, Marka Bukowskiego i Jacka Belera.

Szymon Bobrowski Przygotowując się do roli, łatwiej złapać kilogramy niż je potem zrzucić

A jak Szymonowi Bobrowskiemu pracowało się na planie "PolandJi" z Januszem Chabiorem, jaki hiszpański film był dla niego inspiracją przy tworzeniu postaci oraz jakie aktorskie techniki socjotechniczne poleca słuchaczom Czwórki - tego dowiecie się z nagrania audycji.       

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Szymon Bobrowski (aktor) 

Data emisji: 31.01.2017

Godzina emisji: 10.12

jsz/kd

 

Czytaj także

Leszek Stanek: podróże inspirują mnie... muzycznie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 15:47
Podróżowałem dużo po Europie, byłem w Indiach, w Chinach, zwiedziłem na stopa Skandynawię. Tam spałem na parkingu pod drzewem, ale także w… miejskiej toalecie. Ale była 5-gwiazdkowa - opowiadał w Czwórce Leszek Stanek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Wieteska: wierzę w aktorskie autorytety

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 15:05
- Mam to szczęście, że zajmuję się tym, co lubię robić, a moja praca daje mi dużą satysfakcję - mówił w rozmowie z Mateuszem Tomaszukiem i Jankiem Kruczkowskim.
rozwiń zwiń