X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grabowski jako Jesienin. Jak spowiada się chuligan?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 12:43
Po 25 latach znany aktor powraca do twórczości jednego z najbardziej niezwykłych rosyjskich poetów. - To, że po ćwierć wieku pozstanowiłem znów zinterpretować te wiersze, to wynik mojej wielkiej miłości do Jesienina, która trwa od czasów nastoletnich - opowiada Andrzej Grabowski.
Audio
  • Aktor Andrzej Grabowski o tym, co łączy go z rosyjskim "poetą przeklętym" - Siergiejem Jesieninem (Stacja Kultura/Czwórka)
Andrzej Grabowski postanowił zmierzyć się z człowiekiem legendą  Siergiejem Jesieninem. To wszystko na deskach warszawskiego Teatru Polonia
Andrzej Grabowski postanowił zmierzyć się z człowiekiem legendą – Siergiejem Jesieninem. To wszystko na deskach warszawskiego Teatru PoloniaFoto: Kasia Chmura

Andrzej Grabowski "Spowiedź chuligana" to także rozmowa między młodym a dojrzałym Grabowskim. Bo choć Jesienin przemawiał do mnie na każdym etapie życia, to jednak teraz czytam go trochę inaczej

W spektaklu "Spowiedź chuligana" wyreżyserowanym przez Krzysztofa Jasińskiego wykorzystano materiały archiwalne, które pełnią rolę... wehikułu czasu. - Są to fragmenty programu telewizyjnego, w którym młody Grabowski recytuje Jesienina - mówi aktor i tłumaczy jak wiele ma z chuligana i co łączy go z Jesieninem. Andrzej Grabowski opowiada także o pamiętnej podróży rosyjskiego poety do Ameryki, podczas której towarzyszyła mu słynna tancerka Isadora Duncan. Co stało się w jednym z nowojorskich hoteli?   

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Data emisji: 8.02.2017

Godzina emisji: 11.46

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Sługa dwóch panów". Teatr jak rollercoaster

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 19:00
- Commedia dell’arte wystawiana jest niezwykle rzadko - mówił Mateusz Weber, aktor, którego, razem z goszczącą w Czwórce Anną Szymańczyk, można zobaczyć na deskach stołecznego Teatru Dramatycznego w sztuce Carla Goldoniego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janis Joplin. "Była wybawieniem dla moich emocji"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 14:20
- W monodramie "Moja mama Janis" piosenki Joplin służą do wyrażania emocji mojej bohaterki. Gram dziewczynę z polskiej prowincji, której życie przypomina losy amerykańskiej artystki - opowiada aktorka Jolanta Litwin-Sarzyńska.
rozwiń zwiń