X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kamil Mąka. Prowadził dziennik małego chłopca

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 14:48
- Zapisywałem w nim uwagi jako "Mały Książę", aby przygotować się do tej roli - zdradzał aktor w "Stacji Kultura". Towarzyszyła mu Malwina Czapiga, autorka adaptacji i tekstów piosenek musicalu "Mały Książę", który w marcu obejrzymy na deskach warszawskiego Och Teatru.  
Audio
  • "Mały Książę" - czy sprawdza się w formie musicalu? (Stacja Kultura/Czwórka)
Malwina Czapiga, Kasia Dydo i Kamil Mąka w Czwórce
Malwina Czapiga, Kasia Dydo i Kamil Mąka w CzwórceFoto: Czwórka

- "Mały Książę" jest na tyle specyficzny, że każdy coś tam dla siebie znajdzie. Z dzieci wydobywa wrażliwość, dorośli zaś przypinają tę historię do swojego życia. Rozumieją ją głębiej - mówiła w Czwórce Malwina Czapiga. - Myślę, że dopiero jako dorośli tak naprawdę rozumiemy przesłanie tej historii - tłumaczył Kamil Mąka.   

Malwina Czapiga "Mały Książę" ma przesłanie, aby trochę bardziej spojrzeć na drugiego człowieka - o tym jak ważna jest przyjaźń i odpowiedzialność

W rozmowie z Katarzyną Dydo zaproszeni goście przekonywali, że "Mały Książę" bardzo dobrze sprawdza się w formie musicalowej. - Dialogi są dość krótkie, dlatego sporo można dopowiedzieć piosenką - opowiadała Malwina Czapiga. Kamil Mąka mówił zaś, dlaczego przygotowanie się do tej roli było dla niego wyzwaniem i jak pomogła mu w tym ekipa spektaklu.

A jak na musicalową wersję "Małego Księcia" reagują dzieci? - Czasem krzyczą i obrzucają nas orzeszkami - żalił się Kamil Mąką. - Ale to dobrze, bo do dla nas jest to sygnał, że słuchają i są zainteresowane - żartowała Malwina Czapiga.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, z której dowiecie się też, w jakim klimacie utrzymane są piosenki "Małego Księcia" oraz czy będzie można ich także słuchać z dziećmi w samochodzie.

Kamil Mąka "Małego Księcia" każdy może odnieść go do swojego życia. Jest w tej postaci prawda i niewinność, której nam na co dzień brakuje

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Malwina Czapiga (autorka tekstów musicalu "Mały Książę"), Kamil Mąka (aktor)

Data emisji: 8.02.2017

Godzina emisji: 11.07

jsz/kul 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Sługa dwóch panów". Teatr jak rollercoaster

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 19:00
- Commedia dell’arte wystawiana jest niezwykle rzadko - mówił Mateusz Weber, aktor, którego, razem z goszczącą w Czwórce Anną Szymańczyk, można zobaczyć na deskach stołecznego Teatru Dramatycznego w sztuce Carla Goldoniego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grabowski jako Jesienin. Jak spowiada się chuligan?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 12:43
Po 25 latach znany aktor powraca do twórczości jednego z najbardziej niezwykłych rosyjskich poetów. - To, że po ćwierć wieku pozstanowiłem znów zinterpretować te wiersze, to wynik mojej wielkiej miłości do Jesienina, która trwa od czasów nastoletnich - opowiada Andrzej Grabowski.
rozwiń zwiń