"Morderstwa i woń migdałów". Camilla Läckberg jak Agatha Christie?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 13:38
"Morderstwa i woń migdałów" Camilli Läckberg to "książka w książce". - Zawiera minipowieść, trzy nowelki, biografię samej autorki, oraz krótki kurs pisania kryminałów "Szkoła detektywów Camilli" - opowiadała Kinga Michalska, znawczyni i miłośniczka literatury.
Audio
  • Kinga Michalska o książce Camilli Läckberg "Morderstwa i woń migdałów" (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragment okładki książki Camilli Lckberg Morderstwa i woń migdałów
Fragment okładki książki Camilli Läckberg "Morderstwa i woń migdałów"Foto: mat. pras,

bułhakow pap 1200.jpg
"Mistrz i Małgorzata". Powieść, której miało nie być

Camilla Läckberg od początku chciała pisać. - Już jako 5-latka dyktowała rodzicom swoją pierwszą książeczkę. To było opowiadanie o tym, jak święty Mikołaj zabił swoją żonę. Potem były opowiadania o morderczych krasnalach. Te historie już pokazują kierunek jej zainteresowań - mówiła Michalska. Dziś Läckberg nazywana jest "szwedzką królową kryminałów", a na swoim koncie ma 10 powieści kryminalnych, 2 książki kucharskie i opowiadania dla dzieci.

Jej "Morderstwa i woń migdałów" to m.in. "Zamieć śnieżna i woń migdałów", czyli historia, która w sposobie prowadzenia intrygi nawiązuje do twórczości Agathy Christie. - Rodzina mieszka w pensjonacie, odciętym od świata przez zamieć. Po wypiciu szklanki wody umiera jej nestor, a przebywający w tym samym budynku policjant zaczyna prowadzić śledztwo - opowiadała Michalska. Jak powieść Läckberg nawiązuje do książek Agathy Christie i czy szwedzkiej autorce uda się przyciągnąć do swojej twórczości fanów brytyjskiej mistrzyni? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

Kinga Michalska Camilla Läckberg inspiruje się twórczością Agathy Christie. Tym razem chciała napisać coś, co miałoby być również pastiszem powieści "10 małych Murzynków"

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 21.02.2017

Godzina emisji: 11.07

kd/jsz

Czytaj także

"Zapach czekolady". To więcej niż miłosna historia

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 13:46
- Jest w tej książce Ewalda Arenza mnóstwo opisów czekoladek, dekorowania ich, zbierania specjałów do niadzienia - opowiadała w "Stacji Kultura" Czwórkowa znawczyni i miłośniczka literatury Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Janusz L. Wiśniewski: fizyk też może być poetą

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 15:32
- Reprezentuję nauki ścisłe, które z literaturą pozornie nie mają wiele wpólnego. To jednak nieprawda. Ludzie myślący logicznie też są romantykami - przekonywał w Czwórce pisarz, z którym Michał Piwowarek rozmawiał o najnowszym tomie opowiadań "Eksplozje".  
rozwiń zwiń