Paulina Chruściel: namiętności się nie zmieniają

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 15:16
- Są tacy autorzy, którzy zawsze są uniwersalni. W sposób dojmujący dotykają natury ludzkiej. Każdy robi to własną kreską, ale każdy jest niezwykle precyzyjny - mówi w Czwórce aktorka, która wciela się w rolę Agafii w "Ożenku" Nikołaja Gogola w reżyserii Andrzeja Bubienia.       
Audio
  • Paulina Chruściel o pracy nad "Ożenkiem" Gogola w Teatrze 6.piętro (Stacja Kultura/Czwórka)
Paulina Chruściel
Paulina ChruścielFoto: Czwórka

Jak zdradza artystka w rozmowie z Katarzyną Dydo, spektakl, który możemy oglądać na deskach warszawskiego Teatru 6.piętro, jest bardzo formalny, a obok Pauliny Chruściel występuje w nim plejada gwiazd: Joanna Żółkowska, Anna Dereszowska, Michał Żebrowski, Piotr Głowacki, Cezary Żak, Janusz Chabior, Cezary Pazura, Dorota Krempa i Kamil Szklany. - Andrzej Bubień od początku kierował nas w stronę pewnej formy. W spektaklu bardzo dużo jest scen wyrażonych za pomocą ruchu i przestrzeni scenicznej. Pobrzmiewają w nim echa Piny Bausch - tłumaczy aktorka. - Moja postać jest bardzo fizyczna i wyraża się przez kompulsywny ruch. Jest bardzo skupiona na ciele - dodaje.

Paulina Chruściel Nikołaj Gogol opisuje ludzkie typy i charaktery. To, jak pokazuje ich tęsknoty, pragnienia i niespełnienia jest niezwykle trafne i aktualne. Przez lata i wieki nasze namiętności aż tak bardzo się nie zmieniły

Stworzony w 1835 roku "Ożenek" Gogola to galeria przejmujących, a zarazem bawiących do łez portretów niemłodych kawalerów i panien, których szansa na szczęście staje się przedmiotem handlowej transakcji. Jak pracowało się Paulinie Chruściel z ekipą Teatru 6.piętro? - Ta praca była przygodą. Nie było między nami żadnych animozji. Byłam pełna podziwu widząc aktorskich wyjadaczy - zdradza aktorka. A dlaczego najlepiej trenowało jej się w teatralnej łazience oraz na co czekała tuż przed premierą przedstawienia? Tego dowiecie się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Paulina Chruściel (aktorka)

Data emisji: 20.03.2017

Godzina emisji: 11.07

jsz/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Sługa dwóch panów". Teatr jak rollercoaster

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 19:00
- Commedia dell’arte wystawiana jest niezwykle rzadko - mówił Mateusz Weber, aktor, którego, razem z goszczącą w Czwórce Anną Szymańczyk, można zobaczyć na deskach stołecznego Teatru Dramatycznego w sztuce Carla Goldoniego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Koty". W tym musicalu liczy się wszechstronność

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 15:33
- Oglądając broadwayowskie "Koty" zapominasz, że grają tam ludzie. Patrzysz na aktorów i widzisz koty. To jest naprawdę szokujące - mówiła w Czwórce dziennikarka Marzena Rogalska, która musical Andrew Lloyda Webera obejrzała w Dubaju.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Musical "Mamma Mia!". Za co go kochamy?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 14:19
- Za optymistyczne przesłanie, że miłość zwycięża, za piosenki Abby i greckie słońce - mówi w Czwórce Beata Olga Kowalska, która w przedstawieniu "Mamma Mia!" w warszawskim Teatrze Roma - 16 marca 2017 roku granym tam już po raz pięćsetny - wciela się w rolę Tanyi.   
rozwiń zwiń