X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anda Rottenberg. Jak wydłuża życie dzieł sztuki?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 16:19
- Nie tylko dzieła sztuki, ale każdy przedmiot naznaczony jest pamięcią i ma swoje życie. Ja chcę je przedłużać - mówiła Katarzynie Kornet historyczka sztuki, kuratorka i publicystka. Dlaczego zdecydowała się na wystawienie na aukcję pięćdziesięciu dzieł ze swojej kolekcji?
Audio
  • Jakie dzieła wystawiła na aukcję Anda Rottenberg? (Stacja Kultura/Czwórka)
Anda Rottenberg
Anda RottenbergFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Anda Rottenberg Nie chcę dostawać prezentów. Gdy otrzymuję propozycję obrazu od młodej artystki to mówię, żeby on sobie trochę powisiał i się testował. Niektóre test przechodzą, a inne oddaję, szczególnie, jak nie mogę z jakimś obrazem żyć

Anda Rottenberg zaczęła się stopniowo z zakupionymi i podarowanymi jej dziełami sztuki rozstawać po 1993 roku, a impulsem do tego była śmierć jej matki. - Straciłam mamę, przeszłam dość poważną depresję i po jakimś czasie zdałam sobie sprawę, że cokolwiek stracimy to nie stanowi to nawet drobnej części tego momentu, gdy opuszcza nas bliska osoba - wyjaśniała znawczyni sztuki.

Wśród dzieł wystawionych na aukcję przez Andę Rottenberg są prace autorstwa takich artystów jak Edward Krasiński, Edward Dwurnik, Henryk Starzewski, Zbigniew Libera czy Joanna Rajkowska. - Chciałabym, żeby znalazły się one w dobrym towarzystwie innych dzieł sztuki - mówiła kuratorka. 

Przy jakiej okazji w latach 80. Anda Rottenberg założyła drewniane buty ofiarowane jej przez Starzewskiego, na które z prac kolekcji po prostu nie ma w jej mieszkaniu miejsca, oraz do kiedy i gdzie można wystawione przez nią na aukcję dzieła oglądać - tego dowiecie się słuchając nagrania audycji.

Anda Rottenberg Gdy byłam młoda moim marzeniem było posiadanie takiej ilości pieniędzy, żeby móc mieszkać w hotelu i nic nie mieć

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Katarzyna Kornet (dziennikarka Czwórki)

Data emisji: 29.03.2017

Godzina emisji: 10.40

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stefan Gierowski. Klasyk sztuki współczesnej

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 14:12
- Urodzony w 1925 roku artysta jest prawdziwym malarzem, który uwielbia pracować przy sztalugach - mówiła w Czwórce Zuzanna Sokalska, prezeska Fundacji im. Stefana Gierowskiego, która w Warszawie przy ulicy Kredytowej 9 otwiera właśnie nową siedzibę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mirella von Chrupek i jej świat z domieszką magii

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 16:20
- Przede wszystkim jestem fotografką i kolekcjonerką. Zajmuję się uwiecznianiem na zdjęciach małych stworzeń i zbieram rzeczy piękne, co często jest całkiem względne - mówiła zaproszona przez Czwórkę Mirella von Chrupek, z którą rozmawialiśmy między innymi o obchodzonych w tym roku drugich urodzinach jej "Gablotki".
rozwiń zwiń