"Polska Luxtorpeda". Gra, która uczy o Polsce

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 13:44
- To bardzo szybka i emocjonująca gra imprezowa, tak jak lokomotywa na okładce, czyli przedwojenna Luxtorpeda - mówił w Czwórce Patryk Blok, redaktor gry z wydawnictwa Egmont.
Audio
  • "Polska Luxtorpeda" - gra o historycznej i współczesnej Polsce (Stacja Kultura/Czwórka)
Torpeda podhalańska (Luxtorpeda, prędkość maksymalna: 115 kmh) na dworcu kolejowym w Zakopanem w Polsce w 1936 roku
"Torpeda podhalańska" (Luxtorpeda, prędkość maksymalna: 115 km/h) na dworcu kolejowym w Zakopanem w Polsce w 1936 rokuFoto: Autor nieznany [domena publiczna], Wikimedia Commons

Patryk Blok Luxtortpeda ma rekordy szybkości niepobite po dzisiejszy dzień, na przykład między Krakowem a Zakopanem. To był naprawdę szybki pociąg

- Twórcą reguł gry jest Reiner Kinizia, my natomiast "Polską Luxtorpedę" osadziliśmy w naszych realiach. Podstawowym jej elementem są karty, które dzielą się na kategorie, takie jak: przyroda, kultura, komunikacja czy historia - wyjaśniał Patryk Blok. Z kolei ilustrator gry Robert Konrad opowiadał o konwencji, którą wybrał dla oprawy graficznej "Polskiej Luxtorpedy". - Gra jest skierowana do szerokiego grona i ma mnóstwo kategorii. Musiałem zobrazować między innymi pejzaże, dania lub pojazdy, dlatego zdecydowaliśmy się na konwencję realistyczną - zaznaczył.

"Polska Luxtorpeda" to podróż w czasie i jednocześnie możliwość poznania współczesnej Polski. Jakie są jej reguły, dlaczego, żeby w nią grać, nie trzeba być omnibusem oraz czemu dzieci radzą sobie w niej lepiej niż dorośli - tego dowiecie się, słuchając nagrania całej rozmowy z Czwórkowego studia.

Robert Konrad Tworząc ilustracje "Polskiej Luxtorpedy", korzystałem z materiałów dostępnych w sieci. Szczególnie przy fotografiach z lat 30. musiałem sobie pewne rzeczy sobie dopowiadać

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Patryk Blok (redaktor "Polskiej Luxtorpedy" wydawnictwa Egmont), Robert Konrad (ilustrator) 

Data emisji: 27.04.2017

Godzina emisji: 10.07

jsz/mg
 

   

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marian Schmidt: żeby być dobrym fotografem, trzeba mieć szczęście

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 15:00
W trakcie swoich podróży po Polsce w latach 70. Marian Schmidt zrobił zdjęcia, dzięki którym dostał się do prestiżowych agencji fotograficznych w Nowym Jorku i w Paryżu. - Miałem szczęście, że znalazłem dobre motywy - wspomina artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska przedwojenna". Historia opowiedziana zdjęciami

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 14:04
O albumie, który odkrywa przed nami fascynującą rzeczywistość II Rzeczpospolitej w Czwórce opowiadał Andrzej Barecki, współautor odpowiedzialny za projekt graficzny "Polski przedwojennej". Dlaczego otwiera go rozdział ze zdjęciami jeszcze z okresu zaborów?   
rozwiń zwiń