X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spuścizna Janusza Korczaka na Biennale w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 14:50
W tym roku w Pawilonie Polskim na Biennale w Wenecji, odwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszym projektem amerykańskiej artystki Sharon Lockhart. - Sharon od wielu lat współpracuje z Polską, a szczególnie fascynuje ją Janusz Korczak i jego filozofia - mówiła w Czwórce Hanna Wróblewska, dyrektorka Zachęty Narodowej Galerii Sztuki.  
Audio
  • Hanna Wróblewska o Pawilonie Polskim na 57. Biennale w Wenecji (Stacja Kultura/Czwórka)
Janusz Korczak wśród dzieci
Janusz Korczak wśród dzieci Foto: PAP/CAF-ARCHIWUM /AW

Hanna Wróblewska Biennale w Wenecji to jedna z najważniejszych imprez sztuki współczesnej. Odbywa się od ponad 100 lat. Ma nietypową strukturę, bo oprócz wystawy głównej składają się na nią pawilony narodowe. Niektórzy porównują ją do olimpiady

Wystawa przygotowana przez Sharon Lockhart skonstruowana jest z wielu elementów, wśród których najważniejsze stanowią fotografie, 30-minutowy film oraz przetłumaczone na angielski archiwalne numery "Małego przeglądu". - Janusz Korczak wydawał go przez 13 lat. To było pismo robione przez dzieci i dla dzieci - tłumaczyła Hanna Wróblewska.

Do stworzenia projektu Sharon Lockhart zainspirowała wizyta w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Rudzienku. - Na fotografiach uwiecznione są dziewczyny z Rudzienka przeglądające archiwalne numery "Małego przeglądu" w Bibliotece Narodowej, natomiast film pokazuje je, wykonujące różnego rodzaju artystyczne ćwiczenia - zdradzała Hanna Wróblewska.

W rozmowie z Michałem Piwowarkiem kuratorka i komisarz Pawilonu Polskiego na 57. Biennale w Wenecji opowiadała też o mniej widocznych, ale równie istotnych elementach projektu Sharon Lockhart oraz w jaki sposób i dlaczego został on wybrany na Biennale.

Sprawdź też:
Hanna Wróblewska 1200x660.jpg
Biennale w Wenecji. Święto sztuki i artystów

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Hanna Wróblewska (dyrektorka Zachęty Narodowej Galerii Sztuki)

Data emisji: 4.05.2017

Godzina emisji: 11.08

jsz/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sztuka fotografii to nieskończona nauka

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 14:58
Iza Sawicka, Kasia Opara, Krzysztof Porzeżyński i Zbigniew Kołodziejek tworzą fotograficzny kolektyw, który swoimi zdjęciami udowadnia, że zupełnie zwyczajne przedmioty i sytuacje mogą okazać się źródłem inspiracji, zachwytu i głębokich refleksji. W Czwórce spytaliśmy ich o to, co sprawia, że zdjęcie jest udane.      
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atlas Sztuki. Współczesna twórczość w sercu Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 14:27
- W życiu nie myślałem, że będę prowadził galerię sztuki współczesnej - wyznał w rozmowie z Michałem Piwowarkiem Jacek Michalak, prezes zarządu łódzkiego Atlasu Sztuki.  
rozwiń zwiń