X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Dwa Teatry 2017. "Stawiamy na młodych"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 13:28
- Ubiegły, 2016 rok był w teatrze niezwykły. Przede wszystkim mamy bardzo dużo młodych twórców. Teatr Polskiego Radia staje się początkiem wielkich karier. Ciągle pojawiają się wspaniali reżyserzy i aktorzy - mówi w Czwórce Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.   
Audio
  • Janusz Kukuła o historii i programie Festiwalu Dwa Teatry (Stacja Kultura/Czwórka)
Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła w Czwórce
Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła w CzwórceFoto: Czwórka

Janusz Kukuła Dzisiaj młodzi inaczej opowiadają historie, a radio jest zawsze opowieścią o czymś

- W młodych widzę siebie sprzed lat, czyli kogoś, kto marzy - zaznacza Janusz Kukuła wspominając czasy, gdy pracę w Teatrze Polskiego Radia rozpoczynał. - Moje pokolenie dokonało przełomu. Wtedy to był świat z naciskiem na "teatr". My wnieśliśmy życie, nowe dźwięki i świat, który mieliśmy dookoła - opowiada zaproszony gość. W rozmowie z Katarzyną Dydo Janusz Kukuła tłumaczy także, czym jego zdaniem wyróżnia się dzisiaj młode pokolenie twórców. - Młodzi potrafią opowiadać symultanicznie. Następstwo zdarzeń nie jest konieczne, one mogą dziać się jednocześnie - podkreśla.

Janusz Kukuła W Teatrze Polskiego Radia odwieczna zasada "mistrz-uczeń" trwa od 90 lat. To się dokonuje cały czas. I ja też przez to przeszedłem

Program organizowanego przez Polskie Radio i Telewizję Polską i rozpoczynającego się już 19 czerwca w Sopocie Festiwalu Dwa Teatry 2017 jest niezwykle bogaty, a w "Stacji Kultura" Janusz Kukuła opowiada między innymi o koncercie z nowymi aranżacjami piosenek do tekstów Agnieszki Osieckiej i Juliana Tuwima. - Cieszę, że Tuwim jest młodym ludziom bliski, a z piosenek Osieckiej wybraliśmy te, do których muzykę napisał Seweryn Krajewski - zdradza zaproszony gość.

Ilu utworów będzie można na Festiwalu Dwa Teatry 2017 zobaczyć i posłuchać? Jakie atrakcje organizartorzy przygotowali dla dzieci? Jakie gwiazdy będzie można w trakcie wydarzenia spotkać? Oraz komu została przyzyana Wielka Nagroda Festiwalu Dwa Teatry za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej? Więcej o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia)

Data emisji: 14.06.2017

Godzina emisji: 11.07

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Kwaśny: "Wesele" wciąga w sam środek akcji"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 13:58
Jak twierdzi zaproszony do "Stacji Kultura" aktor i producent "Wesele" w Teatrze Polskim pozbawione jest gatunkowego ciężaru. Nie ma tu polityki. Pisano nawet o jego "nieznośnej lekkości". Czym spektakl w reżyseri Krzysztofa Jasińskiego różni się od innych inscenizacji dramatu Wyspiańskiego?  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Satanowski o Zdzisławie Beksińskim: malował jak kompozytor

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 15:00
Kompozytor i reżyser jest autorem pierwszego na świecie spektaklu inspirowanego życiem i twórczością Zdzisława Beksińskiego. - Czytałem to, co napisał, podziwiałem, co namalował, oglądałem filmy z jego udziałem. Fascynował mnie wszechstronnie i był jednym z impulsów dla mojej muzyki - opowiada Jerzy Satanowski.
rozwiń zwiń