Premiery filmowe: "Dunkierka", "Paryż może poczekać", "Alibi.com"

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 13:00
Dramat wojenny twórcy "Interstellar", komedia romantyczna w reżyserii żony Francisa Forda Coppoli i film dla tych, którzy maja coś do ukrycia - krytyk filmowy Łukasz Muszyński podpowiada, na co wybrać się do kina.
Audio
  • Krytyk filmowy Łukasz Muszyński ocenia kinowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
W filmie Paryż może poczekać w głównej roli występuje Diana Lane. Partneruje jej m.in. Arnaud Viard
W filmie "Paryż może poczekać" w głównej roli występuje Diana Lane. Partneruje jej m.in. Arnaud ViardFoto: mat. prasowe/Kino Świat

Christopher Nolan ma na swoim koncie "Mrocznego Rycerza", "Incepcję" i "Interstellar". Jednak w swoim najnowszym filmie zamiast znów spojrzeć w przyszłość postanowił cofnąć się w czasie do II wojny światowej i opowiedzieć o najbardziej zaciekłej bitwie tego okresu, która odbyła się pod Dunkierką. 

Zobacz zwiastun

Firma Grega - Alibi.com - to idealna propozycja dla każdego, kto ma coś do ukrycia. Skaczesz na boki, migasz się w pracy, unikasz teściowej - Alibi.com zapewni Ci wymówkę na każdą okazję. - Film skonstruowany jest na zasadzie efektu kuli śniegowej, która wciąga kolejne postaci, w tym na przykład tabor Cyganów rodem z "Przekrętu" Guy'a Ritchiego i jest to dość zabawne - ocenia gość Czwórki.

Zobacz zwiastun

Eleanor Coppola - żona znanego i cenionego reżysera Francisa Forda Coppoli w debiutanckiej fabule opowiada historię znudzonej swoim życiem żony producenta filmowego, która razem z niejakim Jacques'em wyrusza w podróż. - Podobno ta opowieść zawiera wątki autobiograficzne, akcja rozpoczyna się na festiwalu w Cannes, a potem przenosi się w różne urokliwe zakątki francuskich kafejek, winiarni i restauracji. Na ten film lepiej iść najedzonym - ostrzega krytyk filmowy.

Zobacz zwiastun

Jak filmowe premiery ocenia Łukasz Muszyński? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 21.07.2017

Godzina emisji: 11.13

kul/jsz

Czytaj także

Weekend w kinie. Filmy o silnych kobietach

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 17:54
"Wonder Woman" i "Sama przeciw wszystkim" to dwie proponowane przez Łukasza Muszyńskiego premiery filmowe, w których główne bohaterki ratują świat przed zagładą i walczą z czarnymi charakterami. Trzecią propozycją Czwórkowego krytyka na ten weekend jest rumuński dramat "Sierranevada".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksandra Domańska o "Volcie": rola przyszła w SMS-ie

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 14:19
- Pan Juliusz Machulski to człowiek z ogromną klasą, wyczuciem, gustem. Już na etapie castingu wie, kogo szuka. Dzięki temu szybko znalazł z nami porozumienie i nie szczędził pochwał, kiedy na nie zasłużyliśmy - wspomina pracę na planie "Volty" aktorka Aleksandra Domańska.  
rozwiń zwiń