Warsaw Gallery Weekend i Light. Move. Festival. Co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 12:09
W "Stacji Kultura" zapraszaliśmy Was na wydarzenia kulturalne najbliższych tygodni. Mówiliśmy m.in. o łódzkim Light. Move. Festival. i Warsaw Gallery Weekend 2017.
Audio
  • Rozmowa z Beatą Konieczną z Light. Move. Festival. (Stacja Kultura/Czwórka)
  • O Warsaw Gallery Weekend opowiada Jacek Sosnowski, współorganizator imprezy (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Africa Studio

Warsaw Gallery Weekend 2017 wystartuje już 22 września. Przez trzy dni publiczność będzie mogła obejrzeć blisko 30 przygotowanych specjalnie na tę okazję wystaw, a także osobiście spotkać się z ich autorami i kuratorami, wziąć udział w spotkaniach, dyskusjach, oprowadzaniach i imprezach. W Czwórce Jacek Sosnowski, współorganizator imprezy zapraszał m.in. do Centrum Sztuki Współczesnej. - Tam odbędzie się nocne zwiedzanie wystaw, równolegle ruszy muzyczne otwarcie całego przedsięwzięcia - opowiadał gość Kasi Dydo.

Program zaczęliśmy jednak od łódzkich wydarzeń, które odbędą się już od 29 września. Light. Move. Festival. to 55 podświetlonych kamienic, 30 rzeźb świetlnych w przestrzeni miejskiej oraz 6 mappingów 2D i 3D. Największy festiwal światła w Polsce stawia na architektoniczne iluminacje, które są jego wyróżnikiem także na świecie. - Łódź jest miastem, w które mocno wpisała się awangarda, dlatego do niej chcieliśmy nawiązać. Dajemy jednak artystom dowolność, chcemy, by swoje dzieła tworzyli zgodnie ze swoją wizją i duszą - opowiadała Beata Konieczna, organizatorka imprezy. Zapraszamy do wysłuchania nagrań rozmów ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Beata Konieczna (Light. Move. Festival.), Jacek Sosnowski (Warsaw Gallery Weekend)

Data emisji: 21.09.2017

Godzina emisji: 10.08

kd/mz

 

Czytaj także

Domki dla lalek - ze śmietnika do muzeum

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 11:50
- Zazwyczaj moje domki pozyskuję w stanie śmietnikowym - mówi Aneta Popiel-Machnicka, kolekcjonerka. - Potrzeba dużo czasu i pracy, by przywrócić im świetność. Nad jednym pracowałam 6 lat - opowiada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Co zobaczymy w 2017?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 16:55
Od martwej natury widzianej oczami współczesnych artystów, poprzez barokowe pajęczyny, aż po kostiumy z klasyki polskiego kina... O tegorocznym programie Muzeum Narodowego we Wrocławiu opowiadał w Czwórce jego dyrektor Piotr Oszczanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Farmacji - historia aptekarstwa w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 13:17
- Nasze muzeum powstało w 1985 roku i włącza się do zjawiska pokazywania historii sztuki aptekarskiej w Polsce - mówi w Czwórce Marcin Więcek, kustosz mieszczącego się na Starym Mieście w Warszawie Muzeum Farmacji.
rozwiń zwiń