Najlepsze seriale na jesień. Co warto obejrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 12:00
Jesień i zima sprzyjają temu, żeby zaszyć się w domowym zaciszu pod ciepłym kocem z kubkiem ulubionej herbaty i dobrym serialem. Szykuje się piękna serialowa jesień, do której dobrze Was przygotujemy. 
Audio
  • Najciekawsze serialowe propozycje tej jesieni (Stacja kultura/Czwórka)
Fragment plakatu, mat. pras.
Fragment plakatu, mat. pras.Foto: filmweb.pl/mat. pras.

Na naszych oczach rozgrywa się rewolucja srebrnego ekranu. Pierwszą poważną zmianą był rozwój wysokobudżetowych produkcji telewizyjnych, które zapoczątkował serial "Rodzina Soprano". Wielka popularność "wysokobudżetówek" została wyhamowana przez kryzys finansowy z 2008 r., który dotknął także budżet Hollywood. Świat kina i seriali musiał znaleźć nowe medium, za pomocą którego doskonała passa produkcji telewizyjnych mogłaby zostać podtrzymana.

Ewa Mierzejewska Rewolucję na rynku zrobiły platformy streamingowe, które przestały być tylko platformami do udostępniania czegoś, co zrobili inni. Zatrzęsły rynkiem filmowym, kiedy zaczęły tworzyć własne produkcje.

Wspólnie z ekspertami, wielbicielami seriali oraz łowcami niszowych perełek kulturalnych postaramy się uchronić odbiorców przed komercyjnymi serialami, będącymi stratą czasu, a postawić na hity gatunku. 

Sprawdzamy co zmieniło się przez cztery lata na polsko-ukraińskim pograniczu u dobrze znanych bohaterów serialu "Wataha". Razem z tytułowym "Belfrem" zajrzymy do jednego z najbardziej elitarnych wrocławskich liceów, gdzie zaczynają dziać się dziwne, tajemnicze i mroczne rzeczy. Opowiemy o nowościach: polski serial "Ultraviolet" z łódzkim krajobrazem w tle i gwiazdorską obsadą reżyserską. Pojawi się także wątek długo oczekiwanego amerykańskiego serialu "Stranger things". 

Zapraszamy na przegląd najlepszych, naszym zdaniem, propozycji tej jesieni.


Karina Terzoni, Ewa Mieszejewska Kasia Dydo, Ewa Mierzejewska

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Ewa Mierzejewska

Data emisji: 3.10.2017

Godzina emisji: 10.36

ac/kh

Czytaj także

"Singielka", która nie jest singielką, mówi o… singielkach

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 08:40
- Nasz serial miał w lekki sposób powiedzieć o tym, że "singielstwo" to często świadomy wybór i wcale nie jest to nic gorszego - mówiła w Czwórce aktorka Paulina Chruściel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vanessa Aleksander - dziewczyna "trochę z lamusa"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 11:30
Z historii była fatalna, za to w serialach historycznych spisuje się na medal. - W ten sposób odbijam sobie stracony czas i nadrabiam zaległości - śmieje się aktorka Vanessa Aleksander.
rozwiń zwiń