X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Największa wystawa zagrożonych gatunków na Stadionie Narodowym w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 13:06
Wielkie koty, lemury, płazy... Do 16 listopada można oglądać wystawę pt. "National Geographic Photo Ark" poświęconą ginącym gatunkom zwierząt. 
Audio
  • Łukasz Kłuskiewicz i Iwona El Tanbouli-Jabłonska z National Geographic o największej wystawie ginących gatunków (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie promujące wystawę National Geographic Photo Ark
Zdjęcie promujące wystawę "National Geographic Photo Ark"Foto: Joel Sartore/materiały prasowe National Geographic Photo Ark/natgeophotoark.org

zofia stryjeńska 1200 pap.jpg

Zofia Stryjeńska. "Ukąszona miłością do sztuki"

Dziesięć lat temu autor zdjęć rozpoczął projekt dokumentujący ginące gatunki zwierząt na świecie. Do tej pory odwiedził czterdzieści krajów, docelowo zaplanował sfotografowanie dwunastu tysięcy gatunków. - Celem wystawy jest przypomnienie ludziom, że zwierzęta, o których często myśli się, że zawsze były i będą niedługo mogą zniknąć z planety ziemi - wyjaśniał na antenie Czwórki Łukasz Kłuskiewicz z National Geographic.

- Jest to wystawa, która prezentuje pewną ideę. Tę ideę National Geographic i Joel Sartore realizują wspólnie od 12 lat. Fotograf postanowił skupić się na gatunkach zagrożonych wyginięciem. Wystawa liczy 7 tysięcy zdjęć. W Polsce pokazanych jest 50, które zostały wybrane na zasadzie selekcji - opowiadał gość.

Łukasz Kłuskiewicz Jest to największa na świecie wystawa ukazująca gatunki zagrożone wyginięciem. Łącznie to 7 tysięcy zdjęć

Kim jest Joel Sartore - autor zdjęć, które prezentowane są na wystawie? Dlaczego na świecie jest coraz więcej ginących gatunków i co możemy zrobić, żeby zapobiec ich wymieraniu - tego dowiemy się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Łukasz Kłuskiewicz i Iwona El Tanbouli-Jabłonska z National Geographic

Data emisji: 26.10.2017

Godzina emisji: 11.07

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rybitwa, kur diabeł... Co żyje nad Bałtykiem?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 16:32
- W projekcie "Balticarium" chcę pokazać bałtycką faunę w sposób sympatyczny i wesoły. Tak, aby odwiedzający wystawę dzieci i dorośli polubili i chcieli chronić morskie zwierzęta - mówi Natalia Uryniuk, artystka multimedialna, graficzka i malarka.     
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Światłoczuli" - wystawa Weroniki Kosińskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 13:31
Wystawa artystki przedstawia dziewięciu artystów w niezwykłych odsłonach. Motywem przewodnim wystawy jest światło dzienne - kapryśne, skrywające w sobie wszystkie żywioły i potrafiące wywołać postać na bardzo wiele sposobów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa "historii poznanych przy kipiących garnkach"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 15:30
- Zbadaliśmy związki między tożsamością i kuchnią. Na naszej wystawie można było przekonać się, jak smakuje "skubaniec" i "ostre pierogi" - opowiadają twórcy projektu "Tu się nie mówi, tutaj się godo".  
rozwiń zwiń