The Best Polish Illustrators vol. II - elementarz polskiego koncept artu

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 13:54
- Badając koncept art i starając się go zilustrować doszliśmy do wniosku, że już w hieroglifach można szukać jego historii, ponieważ była to komunikacja obrazem - mówił Bartosz Klonowski.
Audio
  • O albumie "The Best Polish Illustrators vol. 2" opowiada wydawca Bartosz Klonowski (Stacja Kultura/Czwórka)
Album The Best Polish Illustrators vol. 2
Album "The Best Polish Illustrators vol. 2" Foto: mat. pras./http://shop.beslow.pl/tbpi2/

Koncept art jest koncepcją artystyczną tworzoną najczęściej na potrzeby realizacji przemysłowych, filmowych lub gier komputerowych. Wirtualną rzeczywistość z każdymi jej detalami tworzą właśnie koncept artyści. Ich praca jest podwaliną dla w procesie dalszej realizacji projektu. - Efektem pracy koncept artysty jest szkic. Nie jest to finalny projekt, który widzimy na ekranie. Jego pracę można porównać do pracy architekta - to oni kreują wirtualną rzeczywistość - mówił wydawca projektu Bartosz Klonowski.


Choć początek koncept artu datuje się na okres powojenny, kiedy spod ołówka projektantów wychodziły pierwsze projekty pięknych, amerykańskich samochodów i pociągów to na rozwój techniki w Polsce trzeba było jeszcze zaczekać. Wraz użyciem pierwszych technik komputerowych w dziedzinie koncept artu technika stała się popularna również w Polsce. - Podstawowym narzędziem koncept artysty jest komputer. Większość ilustracji, które znalazły się w naszym albumie jest wykonanych za pomocą grafiki komputerowej - wyjaśniał gość.

O tym czym jest koncept art i jakie miejsce zajmuje w polskiej sztuce rozmawialiśmy z wydawcą albumu "The Best Polish Illustrators vol. II" Bartoszem Klonowskim.


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Bartosz Klonowski (wydawca albumu "The Best Polish Illustrators vol. II")

Godzina emisji: 10.40

ac/kd

Czytaj także

Print Control. W grafice mamy się czym chwalić

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 13:25
- "Print Control" to rocznik, który pokazuje panoramę polskich projektów drukowanych - plakaty, publikacje, identyfikacje wizualne - mówi Magda Heliasz, autorka wydawnictwa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Projektant gier - zawód dla ludzi z pasją

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 11:23
Nie od dziś wiadomo, że kierunki studiów powinny rozwijać użyteczną i praktyczną stronę edukacji. Nowe technologie łączą się już z niemal każdą dziedziną wiedzy. Czy wiemy jak z nich korzystać?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dobry wzór" - najlepszy polski design na jednej wystawie

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 08:00
- Każdemu człowiekowi należy się piękno i funkcjonalność. Rzeczy, którymi się otaczamy mają być niedrogie, dobrze zaprojektowane i rozwiązywać problemy dnia codziennego - mówiła Katarzyna Rzehak, przewodnicząca jury konkursu "Dobry wzór".
rozwiń zwiń