Maja Hirsch za deckami. Jak zareagował Carl Cox?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 15:50
19 stycznia na ekrany kin wejdzie pierwszy europejski film przedstawiający świat didżejów i fanów muzyki klubowej z perspektywy kobiety. - Moja bohaterka ma kobiecą wrażliwość, ale nie jest "rozciapcianą Zosią". Świetnie radzi sobie w tym świecie, ale czasami coś idzie nie tak... - opowiada Maja Hirsch, odwórczyni roli głównej w filmie "DJ".
Audio
  • O filmie "DJ" opowiadają aktorka Maja Hirsch i reżyser Alek Kort (Stacja Kultura/Czwórka)
Maja Hirsch, kadr z filmu DJ
Maja Hirsch, kadr z filmu "DJ"Foto: mat. pras./djfilm.eu

Alek Kort Nie mogłem uwierzyć w to, jak dużo problemów z "przebiciem się" miały kobiety-didżejki. Przez długi czas media interesowały się nimi tylko w kontekście okładek kolorowych magazynów, a koledzy z branży nie traktowali ich poważnie

Aktorka wciela się w rolę DJ Mini. To postać fikcyjna, ale jej historia jest prawdziwa i opiera się na faktach. - Opowiedział mi ją pewien znajomy, a ja tę opowieść długo w sobie nosiłem. Dopiero dłuższy pobyt na Ibizie pozwolił mi znaleźć odpowiednią formę, w której mógłbym ją wyrazić - opowiada reżyser i scenarzysta, Alek Kort.   

W filmie - oprócz Mai Hirsch - występują także Robert Gonera, Miltos Yerolemou, Marcel Borowiec oraz Rosalind Halstead. Na ekranie zobaczymy także znanych reprezentantów sceny klubowej - m.in. muzyków takich jak Nina Kraviz i Carl Cox. - Przez pół roku przed rozpoczęciem pierwszej tury zdjęć pracowałam nad warsztatem. Przeprowadziłam mnóstwo rozmów z didżejami, miałam materiały filmowe. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam konsolę didżejską, przestraszyłam się tych wszystkich guzików. Ale pierwszy zagrany set sprawił mi ogromną radość - opowiada Maja Hirsch.

Goście Czwórki opowiadają także, jak udało im się przeniknąć do klubowego świata, jak na Maję Hirsch zareagowali światowej sławy didżeje i zdradzają, co przydarzyło im się w klubach w Londynie i na Ibizie.


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Maja Hirsch (aktorka), Alek Kort (reżyser, scenarzysta)

Data emisji: 10.01.2018

Godzina emisji: 11.13

kul/kd

Czytaj także

Piotr Domalewski mówi o ukrytych napięciach

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 14:03
- "Cicha noc" to kameralna historia o zwykłych ludziach, między którymi panuje nieoczywiste napięcie - mówi młody reżyser o swoim pełnometrażowym debiucie, który w tym roku wystartuje w głównym konkursie 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Eksterminator", czy "Gra o wszystko"? Na co iść do kina?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 15:02
To będzie udany weekend dla fanów polskich produkcji filmowych. Na ekrany kin wchodzi bowiem m.in. komedia "Gotowi na wszystko. Eksterminator", w reżyserii Michała Rogalskiego.
rozwiń zwiń