Oscary 2018: kto otrzyma prestiżową statuetkę?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 16:01
- "Wszystkie pieniędze świata" nie jest filmem biograficznym. Choć bazuje na faktach, to reżyser, Ridley Scott postanowił się skupić jedynie na krótkim fragmencie z życia rodziny Jeana Paula Getty'ego - mówił dziennikarz filmowy Artur Cichmiński. 
Audio
  • Krytyk filmowy Artur Cichmiński typuje zwycięzców tegorocznych Oscarów (Stacja kultura/Czwórka)
Kadr z filmu Wszystkie pieniądze świata (2017)
Kadr z filmu "Wszystkie pieniądze świata" (2017)Foto: mat. pras./monolith.pl

twój vincent 1200.jpg
Znamy nominowanych do Oscarów 2018. Polka ma szansę na statuetkę

Akcja rozgrywa się w latach 70. XX wieku, w okresie, kiedy Getty, przez krótki czas posiadał status najbogatszego człowieka na świecie. Film nie śledzi drogi jego kariery, nie dowiemy się z niego w jaki sposób dorobił się fortuny w przemyśle naftowym. Opowiada historię Paula Getty'ego III wnuka naftowego magnata, który w 1973 roku został porwany dla okupu. - Treścią filmu jest to, co pieniądze mogą zrobić z człowiekiem, jaką dają mu władzę i poczucie bezkarności. Scott zadaje w nim pytania o moralność i cenę ludzkiego życia - opowiadał Artur Cichmiński. 

W audycji rozmawialiśmy o nominowanej w kategorii "Najlepszy aktor" roli pierwszoplanowej Garego Oldmana, który wciela się w postać brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, węgierskim dramacie "Dusza i ciało", typowaliśmy także zwycięzców 90. ceremonii wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Zapraszamy do wysłuchania audycji w Czwórce.

Gala wręczenia tegorocznych Oscarów odbędzie się 4 marca 2018 roku. Informacje dotyczące tego wydarzenia można śledzić w specjalnym serwisie Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Artur Cichmiński dziennikarz filmowy, Szkoła Wajdy 

Data emisji: 26.01.2018

Godzina emisji: 11.15

ac/kul

Czytaj także

Barbara Hollender o filmowych życiorysach polskich reżyserów

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 14:25
Mówi się, że o kinie i jego twórcach powiedziano już wszystko. Tymczasem Barbara Hollender w trzytomowym cyklu "Od Munka do Maślony" prezentuje nieznane oblicze polskich reżyserów światowego formatu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ewa Braun o odtwarzaniu minionych czasów

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 15:30
Projektantka kostiumów, dekoratorka wnętrz, scenografką, laureatka Oscara i współautorka sukcesów wielu polskich filmów, seriali i spektakli ma własną wystawę w Łodzi. Ewa Braun opowiada nam, jak odtwarza minione światy?
rozwiń zwiń