Galerie dookoła Europy: toster zemsty i auto z bogatym wnętrzem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 12:30
- Ręczne szkice modeli marki, wywiady z designerami, plakaty, projekty i oczywiście same samochody - to wszystko zobaczymy na wystawie "Ferrari: Under The Skin" w Design Museum w Londynie - opowiada Dominika Klimek i zaprasza na spacer po najciekawszych galeriach w Europie. 
Audio
  • Dominika Klimek o najciekawszych wystawach w galeriach w Europie (Stacja Kultura/Czwórka)
Marka Ferrari świętuje 70-lecie istnienia (zdj. ilustracyjne)
Marka Ferrari świętuje 70-lecie istnienia (zdj. ilustracyjne) Foto: yousang/Shutterstock.com/domena publiczna

Czytaj także
wilhelm sasnal pap 1200.jpg
Wilhelm Sasnal: brak reguł jest odświeżający

Wizyta w londyńskim muzeum może być także okazją do przyjrzenia się związkom designu i polityki. Jeśli natomiast ktoś wkrótce planuje wybrać się do Chorwacji może zajrzeć do Muzeum Zerwanych Związków. - Zgromadziliśmy eksponaty od ludzi z całego świata. Do każdego przedmiotu dołączony jest opis historii związku. Większość opowieści dotyczy par, ale w jednej sali mamy opowieści rodzin, które się rozpadły - mówi Ivana Hrgovcic. - Jednym z eksponatów, który się cieszy największą popularnością wśród zwiedzających jest "toster zemsty" - dodaje kuratorka.

Dominika Klimek opowiada także o tym, dlaczego majówkę warto spędzić w Muzeum Instrumentów Muzycznych w Belgii i zdradza, jakie wystawy oglądają najszczęśliwsi ludzie na świecie.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Dominika Klimek (dziennikarka)

Data emisji: 15.03.2018

Godzina emisji: 10.15

kul/ac

Czytaj także

Dawna Hiszpania w Warszawie. Gdzie ją znaleźć?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 16:00
Trudne do rozpoznania ujęcia z tłumnie dziś odwiedzanych przez turystów rejonów Madrytu, Malagi i Grenady, tajemnicze mury zespołu warownego w Alhambrze, Stare Miasto w Sewilli, a także sceny z życia codziennego mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego - to wszystko znajdziemy na wystawie w Fotoplastikonie Warszawskim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Bagaż osobisty". Wystawa o bólu, strachu i ucieczce

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 14:10
W 50. rocznicę Marca '68 Dom Spotkań z Historią prezentuje wystawę "Bagaż osobisty. Po Marcu". - To opowieść o grupie dwudziestolatków, którzy na skutek antysemickiej nagonki zostali pozbawieni ojczyzny - mówi autorka wystawy Agata Tuszyńska. 
rozwiń zwiń