X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Za kulisami Polskiego Radia. Jak kształtuje talenty i gusta?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 12:00
- Radio wielu ludziom pokazało muzyczną drogę. O legendach muzyki uczyli się poznając ich twórczość z domowych odbiorników - mówił dziennikarz muzyczny Czwórki Damian Sikorski.
Audio
  • Polskie Radio - kuźnia muzycznych talentów (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/vborodinova

Agencja Muzyczna Polskiego Radia podtrzymuje tradycję dbałości o szczegóły - to, w jaki sposób wydawane są krążki i vinyle i muzyka cyfrowa. - Całość musi posiadać smak. Gotowy album musi zarówno dobrze brzmieć, jak i wyglądać. Dbałość o tekst to podstawa w Polskim Radiu - opowiadał.

Polskie Radio to przede wszystkim legendarne audycje, na których wychowało się wielu z nas. Z audycji Marka Niedźwiedzkiego Polacy dowiadywali się o istnieniu wielu wspaniałych artystów Damian Sikorski

Polskie Radio to także scena koncertowa z wieloletnią tradycją. - Polskie Radio posiada kilka studiów koncertowych, z których wychodzą płyty będące zapisami doskonałych utworów, które niejednokrotnie w trakcie tych koncertów miały swoje premiery. - Pojawiają się płyty z koncertowymi nagraniami, a także kompilacje będące subiektywnymi wyborami dziennikarzy muzycznych Polskiego Radia - wyliczał Damian Sikorski.

Co znajduje się w archiwach Polskiego Radia? Jaką rolę miało w popularyzowaniu polskiej muzyki undergroundowej, sceny kabaretowej i poezji? Jakie talenty odkrywa? M.in. na te tematy rozmawialiśmy z dziennikarzami Polskiego Radia Norbertem Borzymem, Ulą Kaczyńską i Marcinem Kusym.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowałDamian Sikorski

Goście: Ula Kaczyńska (Czwórka, redakcja muzyczna), Norbert Borzym (Czwórka, redakcja muzyczna), Marcin Kusy (Jedynka, redakcja muzyczna)

Data emisji: 11.04.2018

Godzina emisji: 11.36

ac/kd

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Duch Michaela Jacksona pojawi się w polskim teatrze

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 13:00
Good Taste Production po raz kolejny zaprasza na wyjątkowy projekt łączący muzykę króla popu i klasyczne aranżacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Andy Warhol i inne okładki płytowe". Wystawa kolekcji Piotra Metza

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 09:34
Jednym z mniej znanych epizodów twórczości Andy Warhola było projektowanie okładek płytowych. Łącznie przypisuje mu się od 70 do ponad 100 projektów, w tym tak słynne, jak debiut "Velvet Underground" z legendarnym bananem i podpisem Warhola, czy okładkę "Sticky Fingers" The Rolling Stones.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka w służbie obrazu - to ona go niesie

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 13:54
- Zawsze walczymy o to, żeby muzyka była charakterystyczna, żeby pomagała obrazowi istnieć - mówią konsultantki muzyczne, zawodowo dobierające dźwięki do filmów, reklam i seriali. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy czeka nas powrót do fizycznych nośników muzyki?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 13:33
Muzyka w wersji cyfrowej sprzedawała się lepiej niż wersje fizyczne od 2012 roku i taka sytuacja utrzymywała się przez 4 lata. Potem pojawił się streaming i w 2016 roku wygenerował więcej pieniędzy w USA niż inne formaty.
rozwiń zwiń