Za kulisami Polskiego Radia. Jak kształtuje talenty i gusta?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 12:00
- Radio wielu ludziom pokazało muzyczną drogę. O legendach muzyki uczyli się poznając ich twórczość z domowych odbiorników - mówił dziennikarz muzyczny Czwórki Damian Sikorski.
Audio
  • Polskie Radio - kuźnia muzycznych talentów (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/vborodinova

Agencja Muzyczna Polskiego Radia podtrzymuje tradycję dbałości o szczegóły - to, w jaki sposób wydawane są krążki i vinyle i muzyka cyfrowa. - Całość musi posiadać smak. Gotowy album musi zarówno dobrze brzmieć, jak i wyglądać. Dbałość o tekst to podstawa w Polskim Radiu - opowiadał.

Polskie Radio to przede wszystkim legendarne audycje, na których wychowało się wielu z nas. Z audycji Marka Niedźwiedzkiego Polacy dowiadywali się o istnieniu wielu wspaniałych artystów Damian Sikorski

Polskie Radio to także scena koncertowa z wieloletnią tradycją. - Polskie Radio posiada kilka studiów koncertowych, z których wychodzą płyty będące zapisami doskonałych utworów, które niejednokrotnie w trakcie tych koncertów miały swoje premiery. - Pojawiają się płyty z koncertowymi nagraniami, a także kompilacje będące subiektywnymi wyborami dziennikarzy muzycznych Polskiego Radia - wyliczał Damian Sikorski.

Co znajduje się w archiwach Polskiego Radia? Jaką rolę miało w popularyzowaniu polskiej muzyki undergroundowej, sceny kabaretowej i poezji? Jakie talenty odkrywa? M.in. na te tematy rozmawialiśmy z dziennikarzami Polskiego Radia Norbertem Borzymem, Ulą Kaczyńską i Marcinem Kusym.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowałDamian Sikorski

Goście: Ula Kaczyńska (Czwórka, redakcja muzyczna), Norbert Borzym (Czwórka, redakcja muzyczna), Marcin Kusy (Jedynka, redakcja muzyczna)

Data emisji: 11.04.2018

Godzina emisji: 11.36

ac/kd

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Duch Michaela Jacksona pojawi się w polskim teatrze

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 13:00
Good Taste Production po raz kolejny zaprasza na wyjątkowy projekt łączący muzykę króla popu i klasyczne aranżacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Andy Warhol i inne okładki płytowe". Wystawa kolekcji Piotra Metza

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 09:34
Jednym z mniej znanych epizodów twórczości Andy Warhola było projektowanie okładek płytowych. Łącznie przypisuje mu się od 70 do ponad 100 projektów, w tym tak słynne, jak debiut "Velvet Underground" z legendarnym bananem i podpisem Warhola, czy okładkę "Sticky Fingers" The Rolling Stones.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka w służbie obrazu - to ona go niesie

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 13:54
- Zawsze walczymy o to, żeby muzyka była charakterystyczna, żeby pomagała obrazowi istnieć - mówią konsultantki muzyczne, zawodowo dobierające dźwięki do filmów, reklam i seriali. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy czeka nas powrót do fizycznych nośników muzyki?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 13:33
Muzyka w wersji cyfrowej sprzedawała się lepiej niż wersje fizyczne od 2012 roku i taka sytuacja utrzymywała się przez 4 lata. Potem pojawił się streaming i w 2016 roku wygenerował więcej pieniędzy w USA niż inne formaty.
rozwiń zwiń