Monika Borzym vs Radiohead. "Zaatakuję waltorniami"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 14:30
- Rzeczy, które sama sobie piszę, są dla mnie zbyt łatwe do śpiewania. Postanowiłam zatem wykorzystać dorobek zespołu, który byłby dla mnie wyzwaniem wokalnym - o projekcie "Radioheadycznie" opowiada Monika Borzym.  
Audio
  • "Radioheadyczna" Monika Borzym o kompozycjach legendy muzyki alternatywnej i polskim Johnie Zornie (Stacja Kultura/Czwórka)
Monika Borzym, Kasia Dydo
Monika Borzym, Kasia DydoFoto: czwórka

O pomoc artystka poprosiła wybitnie utalentowanego i wielokrotnie nagradzanego pianistę Nikolę Kołodziejczyka. - Wszyscy myślą, że zrobimy to na jazzowo, a tu nic z tego. Będą trzy waltornie, klarnet basowy i Marta Zalewska, która gra na wszystkim - śmieje się Monika Borzym.

Czytaj także
radiohead 1200.jpg
Radiohead. "Pixies maczane w sosie a'la The Smiths"

Artystka przyznaje, że kompozycje Yorka, Greenwooda i spółki to "absolutnie jej bajka". - Wykształcenie jazzowe, które posiadam, czasami jest dla mnie ciężarem. Ja lubię ładną muzykę, a nie dziwny jazz grany dla innych dziwnych muzyków. Więc trudno jest mi znaleźć przestrzeń, w której byłyby piękne melodie i wyzwania. A tak właśnie jest z repertuarem Radiohead - wyjaśnia gość Czwórki. 

Koncert "Radioheadycznie" w Teatrze Syrena w Warszawie odbędzie się 24 marca. Dla kogo będzie prezentem i jaka piosenka - oprócz utworów Radiohead - znajdzie się w jego programie? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Monika Borzym (wokalistka)

Data emisji: 22.02.2018

Godzina emisji: 11.13

kul/ac


Czytaj także

Atem w Czwórce. Są głodni grania i sceny

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2017 11:00
W studiu koncertowym Czwórki wystąpiła grupa Atem. Muzycy po raz drugi byli gośćmi audycji "Będzie głośno!" Damiana Sikorskiego, podczas której zaprezentowali utwory zaplanowane na debiutancką płytę. - Teraz gramy w składzie, który nas satysfakcjonuje i dobrze się dogadujemy - mówili po koncercie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

P.A.F.F. i goście - koncert na żywo w audycji Gargamela "Pogłos"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 13:35
W czwartek 7 grudnia w czwórkowym studiu pojawili się P.A.F.F. oraz artyści, którzy wystąpili na jego najnowszym albumie "Fala", m.in. Tede, Duże Pe czy Bosski. Muzycy zagrali koncert w audycji "Pogłos" po godz. 19.00.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Radiohead. "Pixies maczane w sosie a'la The Smiths"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 13:40
- Radiohead to dla mnie hybryda grunge'u i prześmiewczego indie rocka spod znaku Pixies umaczanego w sosie a'la The Smiths - opowiada dziennikarz muzyczny Jacek Marczuk. 
rozwiń zwiń