Zło we mnie. Kinga Michalska o książce "Dziewczyna we mgle"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 16:00
Agent specjalny Vogel zostaje wysłany do sennego, górskiego miasteczka, aby rozwiązać sprawę zaginięcia młodej dziewczyny. Tak zaczyna się akcja zekranizowanej niedawno książki autorstwa Donato Carrisi "Dziewczyna we mgle".
Audio
  • Rola mediów w śledztwie, agent, któremu nie zależy na rozwiązaniu sprawy, tajemnicze zniknięcia. O książce "Dziewczyna we mgle" (Stacja kultura/Czwórka)
Alessio Boni w roli profesora Lorisa Martiniego. Kadr z filmu Dziewczyna we mgle
Alessio Boni w roli profesora Lorisa Martiniego. Kadr z filmu "Dziewczyna we mgle"Foto: mat. pras./bestfilm

Donato Carrisi to włoski pisarz, dziennikarz, dramaturg i autor scenariuszy. - Skończył prawo, ale zamiast zostać prawnikiem... napisał pracę magisterską o seryjnych mordercach - pierwszą w jego karierze, której dalszym ciągiem było tworzenie literatury z kryminalną zagadką w tle - opowiadała Kinga Michalska. - Książką, dzięki której zdobył międzynarodowy rozgłos był "Zaklinacz", który przebojem wdarł się na listy bestsellerów w wielu krajach Europy. "Dziewczyna we mgle" sprzedała się w rekordowej ilości 3 mln egzemplarzy. 

O czym opowiada historia? - W małym, górskim miasteczku ginie szesnastoletnia Anna Lou. Lokalna policja podejrzewa porwanie. Na tle historii pojawia się agent specjalny Vogel, wokół którego będzie kręciła się narracja opowieści. Towarzyszą mu media, które nagłaśniając informację o zniknięciu kreują akcję  - wyjaśniał gość Czwórki.

Dlaczego postać głównego bohatera wprowadza do historii niekontrolowany chaos? Czy agentowi rzeczywiście zależy na odnalezieniu dziewczynki? A może ma inny, ukryty cel? Kto stoi za zniknięciem? Organizacja religijna do której należy jej rodzina, tajemniczy profesor, a może wielbiciel ze szkoły? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska (znawczyni i wielbicielka literatury)

Data emisji: 17.04.2018

Godzina emisji: 11.43

Czytaj także

"Pazur sprawiedliwości" - historia kryminalna z papugą w tle

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 14:52
Leoni Swann specjalizuje się w kryminałach komediowo-filozoficznych, których bohaterami są zwierzęta. Po książkach "Sprawiedliwość owiec", "Triumf owiec" i "Krocząc w ciemnościach" przyszła kolej na "Pazur sprawiedliwości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Głębia". Henning Mankell i jego kryminał z zimą w tle

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 13:20
Autor historii kryminalnych z komisarzem Kurtem Vallanderem w roli głównej, tym razem zaserwował czytelnikom thriller psychologiczny, z domieszką powieści marynistycznej, historycznej i kryminału.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maurice Herzog i "Annapurna". Wyprawa w góry jak thriller

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 18:10
- Herzog oceniany był jako człowiek, który dokonał rzeczy niemożliwej. Wszedł na Annapurnę w 1950 roku. Choć wyprawa ta przyniosła mu międzynarodowy rozgłos, zakończyła się dla niego nieszczęśliwie: utratą palców u nóg i rąk - opowiadała o alpiniście Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Barcelońskie sny". Miłość i moda na tle I wojny światowej  

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 14:13
Powieść "Barcelońskie sny" Nurii Pardas przenosi czytelników w burzliwy świat hiszpańskiej mody w 1917 roku.
rozwiń zwiń