X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Dehnel doceni tłumaczy niedocenionych

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 13:06
- Sam jestem tłumaczem, Członkiem Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury, które w ostatnich latach bardzo dużo robi dla rozpoznawalności tłumaczy, miejsca tłumaczy na rynku książki, współpracy między tłumaczami, a wydawcami - mówi gość Czwórki, kurator Międzynarodowy Festiwal Literatury Apostrof. 
Audio
  • Jacek Dehnel opowiada o atrakcjach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof (Czwórka/Stacja Kultura)
Jacek Dehnel w studiu Czwórki w 2012 roku
Jacek Dehnel w studiu Czwórki w 2012 rokuFoto: Czwórka

- Podczas tego festiwalu kurator ma sporo do powiedzenia jeśli chodzi o dyskusje panelowe. To było moje główne poletko, bo na to, że przyjedzie do nas Orhan Pamuk nie miałem wpływu, choć bardzo się z jego obecności cieszę - mówi Jacek Dehnel, poeta, pisarz, tłumacz. - Na Apostrof zaplanowałem program 8-9 dyskusji, które koncentrują się wokół różnych spraw, ale zasadniczym tematem jest tłumaczenie - wyjaśnia. 

Jacek Dehnel Praca tłumacza jest niesłychanie ważna i trudna oraz wymagająca bardzo wysokich kompetencji - ich brak doskonale widać w źle przełożonych książkach. 

Gość Czwórki zwraca uwagę na często łamane prawa tłumaczy, niedocenienie pracy ze strony wydawnictw, podkreśla też, że to tylko dzięki tłumaczom mamy szansę obcować z literaturą światową. 

Podczas Festiwalu Apostrof zaplanowano wiele wydarzeń, m.in. sparing tłumaczy, w kategorii proza zmierzą się Jolanta Kozak i Magda Heydel, w poezji Szymon Żuchowski i Maciej Froński. Nie zabraknie też dyskusji panelowych, o świecie, zbrodni, stosunkachpolsko-żydowskich czy byciu dziewczyną. A co mają z tym wspólnego mrówki czy zero waste? O tym w nagraniu audycji. 

Festiwal odbędzie się w terminie 14-20 maja. Główne wydarzenia koncentrują się w Warszawie, ale Apostrof będzie obecny również w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Szczecinie.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Jacek Dehnel

Data emisji: 4.05.2018

Godzina emisji: 10.14

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Na wschód od zachodu". Wojciech Jagielski o współczesnych hippisach

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 10:00
Reporter wojenny Wojciech Jagielski przygląda się tym, którzy porzucili zachodnią cywilizację i wyruszyli w podróż jako współcześni hippisi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: psychodelia lat 60. i Gjon Mili

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 17:30
- W Filadelfii oglądać można wystawę "Design in Revolution: A 1960s Odyssey", a na niej kolekcję psychodelicznych plakatów płytowych oraz prace związane z futurystycznymi wizjami życia w kosmosie - opowiada Dominika Klimek.
rozwiń zwiń