X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Moja kobiecość". Portret nieoczywisty

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 16:53
"Moja kobiecość" to autorski projekt wymyślony i zrealizowany przez fotografa Michała Gromadę, do którego zostało zaproszonych 29 artystek. Każda z nich przedstawiła swoją definicję kobiecości, która następnie stała się inspiracją do wykonania sesji zdjęciowej i zaprezentowaniem tego pojęcia przed obiektywem.
Audio
  • Różne definicje kobiecości w fotografii Michała Gromady (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/Pexels

Ronaldo Schemidt 1200.jpg
Galerie dookoła świata: jak stworzyć portret zaangażowany?

Pierwsze zdjęcia zostały zrobione w październiku 2016 roku, ostatnie w kwietniu 2018 roku. O różnych definicjach kobiecości opowiadali aktorka Anna Karczmarczyk i pomysłodawca projektu, fotograf Michał Gromada. - Zaczęło się od pomysłu, który pojawił się w mojej głowie pod koniec 2016 roku. Chciałem stworzyć fotografie, w których oddaję głos swoim bohaterkom. Zapytać czym według nich jest kobiecość, a odpowiedzi, definicje kobiecości, które od nich uzyskam miały stać się inspiracją dla ostatecznego charakteru każdego zdjęcia - mówił Michał Gromada.

2015.12.16 pola dwurnik pap 1200.jpg
Pola Dwurnik - artystka w autoportrecie

- Żyjemy w takich czasach, kiedy zaciera się granica pomiędzy kobiecością a męskością. Mężczyźni robią się coraz bardziej kobiecy, a kobiety coraz bardziej męskie. Powinniśmy zastanowić się, gdzie leży ta granica i spróbować samodzielnie odpowiedzieć sobie na pytanie: "czym dla mnie jest kobiecość?" Tworzenie nowych definicji pomoże nam oswoić zmieniającą się rzeczywistość - mówiła aktorka Anna Karczmarczyk.

Jak zdefiniować kobiecość? Czy kobiety mają problem ze stworzeniem własnej definicji kobiecości? To to określenie oznacza w 2018 roku? Kim według Anny Karczmarczyk jest prawdziwa kobieta, w jaki sposób Michał Gromada starał się uchwycić jej esencję? Ile siły mieści się w kobiecości i z czego ona wynika? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Anna Karczmarczyk (aktorka), Michał Gromada (fotograf, autor projektu "Moja kobiecość")

Data emisji: 23.05.2018

Godzina emisji: 11.07

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fotografowanie przyrody to skracanie dystansu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 18:15
- W fotografii przyrodniczej ważne jest, aby zwierzęta nam zaufały. Przez tysiące lat wyrządzaliśmy im krzywdę i teraz strach przed nami mają w genach. Musimy zaskarbić sobie ich zaufanie - mówi w "Stacji Kultura" Łukasz Bożycki, fotograf przyrody i zwycięzca prestiżowego konkursu fotografii przyrodniczej Asferico.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Szczygieł: kobiecość pozwala mi pisać

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 15:00
- Każdy mężczyzna ma w sobie trochę kobiety, tak jak każda kobieta ma wewnątrz nieco mężczyzny. Są faceci, którzy tę swoją kobietę wbijają w ziemię. A ja pozwoliłem jej pisać - wyznaje w Czwórce reportażysta Mariusz Szczygieł. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotografie Krzysztofa Millera - chropawość i punk rock

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 15:30
- Krzysztof Miller chciał, żeby świat dowiedział się pewnych rzeczy, żeby jego zdjęcia trafiały na pierwsze strony gazet. Przyglądał się życiu chropowatemu, brudnemu i nieprzyjemnemu - mówi w Czwórce Beata Łyżwa-Sokół, szefowa Działu Foto Gazety Wyborczej.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto w obiektywie aparatu. 12 zdjęć w 12 godzin

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 13:30
5 maja rozpocznie się pierwsza polska odsłona fotograficznego maratonu, który odbywa się już w wielu miastach na całym świecie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

O sztuce interpretacji. Czy wiemy, na co patrzymy?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 14:54
"Widzi mi się" to książka dla trochę starszych dzieci i dorosłych ciekawych świata. Nie opowiada o tym, w jaki sposób zrobić doskonałe zdjęcie. Uczy uważności. Wrażliwości na to, na co patrzymy.
rozwiń zwiń