X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cezary Pazura: audiobooki to znak, że historia zatoczyła koło

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 14:32
- Dawniej, zanim powstały książki, bajarze przekazywali sobie historie ustnie. Ludzie tego słuchali, a potem nauczyli się czytać i w ten sposób stali się niezależni. Dziś powracamy do słuchania - mówił aktor i lektor Cezary Pazura
Audio
  • Cezary Pazura i Michał Szolc o idei audiobooków i pracy nad ich tworzeniem (Stacja Kultura/Czwórka)
Michał Szolc i Cezary pazura w studiu Polskiego Radia
Michał Szolc i Cezary pazura w studiu Polskiego RadiaFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Cezary Pazura 1200.JPG
Pazura: wolę spotykać ludzi w realu niż w sieci

- Nagrywanie audiobooków to bardzo odpowiedzialna rzecz. Autor książki wie, co chciał przekazać pisząc ją, więc najchętniej przeczytałby ją sam - tłumaczy Cezary Pazura. - Odpowiedzialność lektora polega zaś na narzucaniu własnej interpretacji słuchaczom - mówił Cezary Pazura.

Żyjemy w taki pędzie, że nie mamy czasu otworzyć książki. Wiem to z doświadczenia. Sam gro czasu spędzam w samochodzie, więc wówczas po prostu słucham książek Cezary Pazura

W grupie wiekowej odbiorców 18-34 lata 72 proc. odbiorców sięgnęło po audiobooki w ciągu ostatnich dwóch lat - wynika z badań. - To trend światowy, a w USA co dziesiąta książka wydawana jest w formie audiobooka. Ten rynek rośnie dużo szybciej niż inne gałęzie biznesu wydawniczego - mówił Michał Szolc. Jak podkreślali goście Czwórki, boawy, że audiobooki wyprą z rynku tradycyjne książki są bezpodstawne. - Audiobook nie zastępuje książki papierowej. Daje nam możliwość "czytania jej" w każdej chwili, jest więc jej dopełnieniem - mówił Gość Czwórki.

Mam taki sposób pracy, że nie czytam książek a vista, choć podziwiam ludzi, którzy tak robią. Sam lubię wiedzieć, co będzie się w danej historii działo za chwilę. Cezary Pazura

Za co doceniamy dźwiękową formę obcowania z literaturą? Za co Cezary Pazura ceni najnowszą książkę Kasi Nosowskiej i dlaczego w czytaniu audiobooków najważniejszy jest rytm? W której książce będziemy mogli usłyszeć Cezarego pazurę w najbliższym czasie? Kto to jest "morderca point" i dlaczego lektor czytający audiobooka nie może być egoistą? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Cezary Pazura (aktor, lektor), Michał Szolc (Country Manager Storytel Polska)

Data emisji: 8.06.2018

Godzina emisji: 10.07

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak powstają audiobooki?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 18:09
Odwiedziliśmy studio nagrań, w którym rejestrowane są audiobooki. - By powstał audiobook, potrzebna jest oczywiście książka, ale także interpretacja. To godziny skupienia i praca wielu ludzi - mówiła Anna Kotlonek-Kowalik z Biblioteki akustycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Geniusz. Gra". Techno-thriller z wątkiem kryminalnym

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 16:59
"Geniusz. Gra" to książka o młodych ludziach, do nich skierowana. - Leopoldo Gout opisał historie nastoletnich geniuszy w świecie technologii przyszłości - mówiła Kinga Michalska.
rozwiń zwiń