Korea Festival. Kawałek Korei w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 13:19
Koreańczycy po raz siódmy zorganizowali w Warszawie jednodniowy Festiwal Koreański w parku Agrykola. Wydarzenie odbyło się 9 czerwca.
Audio
  • Korea dla Polski. Święto kuchni i kultur (Stacja kultura/Czwórka)
Drzewa w parku na wyspie Namiseom w Korei Południowej
Drzewa w parku na wyspie Namiseom w Korei PołudniowejFoto: Shutterstock/Guitar photographer

W tym roku goście imprezy mogli zapoznać się ze sztuką drzeworytu i kaligrafii, filmu, tradycyjnej koreańskiej kuchni, muzyki i wielu atrakcji dedykowanych z okazji stulecia niepodległości. 

Spośród kilkunastu restauracji koreańskich zlokalizowanych na terenie Warszawy wybrano 13 najlepszych, które zaserwowały dania kuchni koreańskiej. Imprezę zakończył koncert znanych perkusistów z grupy Noreum Machi.

Czego można było spróbować na tegorocznym Korea Festival? Czym jest K-pop i jak licznych fanów ma w Polsce? Czym różnią się nasze kultury i jak udało się je połączyć za pomocą kuchni i sztuki? O tym w relacji z imprezy. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał przygotwała: Weronika Puszkar

Data emisji: 11.06.2018

Godzina emisji: 11.47

ac/kd

Czytaj także

"Once" - piękna opowieść i muzycy tańczący walca z wiolonczelą

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 17:00
- W spektaklu "Once" w Teatrze Roma muzycy, w scenach dialogowych i choreografiach, wchodzą w postać i odgrywają jej rolę np. ojca faceta czy mojej przyjaciółki Rezy, bankowca - mówi Marta Masza Wągrocka, odtwórczyni jednej z głównych ról. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co słychać w teatrze? "Kontrapunkt" i Warszawskie Spotkania Teatralne

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 15:00
- W Szczecinie już za chwilę rusza Przegląd Teatrów Małych Form "Kontrapunkt", o którym mówi się, że jest barometrem kondycji współczesnego teatru - mówi Michał Piwowarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zbrodnie serca". Broadwayowski przebój przeniesiony na deski Teatru Współczesnego

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2018 15:20
- Nie spodziewaliśmy się, że mamy tak przygotowanych widzów. Takich, którzy są już po lekturze tekstu, lub po obejrzeniu filmu i chce im się jeszcze przyjść na spektakl i skonfronotować to, co już znają z wersją, jaką przygotowaliśmy dla nich w teatrze - mówiła aktorka Katarzyna Dąbrowska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń