"Zbrodnie serca". Broadwayowski przebój przeniesiony na deski Teatru Współczesnego

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2018 15:20
- Nie spodziewaliśmy się, że mamy tak przygotowanych widzów. Takich, którzy są już po lekturze tekstu, lub po obejrzeniu filmu i chce im się jeszcze przyjść na spektakl i skonfronotować to, co już znają z wersją, jaką przygotowaliśmy dla nich w teatrze - mówiła aktorka Katarzyna Dąbrowska. 
Audio
  • "Zbrodnie serca". Historie o grzechach popełnianych przeciwko sobie (W to mi graj/Czwórka)
Jarosław Tumidajski, Katarzyna Dąbrowska (reżyser i aktorka spektaklu Zbrodnie serca)
Jarosław Tumidajski, Katarzyna Dąbrowska (reżyser i aktorka spektaklu "Zbrodnie serca")Foto: Michał Piwowarek/Czwórka

Jak wyglądała praca nad adaptacją sztuki Beth Henley? Czy broadwayowską historię łatwo jest przenieść na deski polskiego teatru i jak została odebrana przez publiczność? - Pierwsze spektakle oglądam. Staram się być widzem i razem z widownią odbierać spektakl. Oglądając go z publicznością uczę się go na nowo. Czas adaptowania się spektaklu na scenie jest bardzo ciekawy. Dopiero po jakimś czasie mogę stwierdzić, że jest "osadzony", przeze mnie w całości wypuszczony i oddany - opowiadał reżyser "Zbrodni serca" Jarosław Tumidajski.

- Od strony aktorskiej wygląda to podobnie. Mniej więcej przy dziesiątym spektaklu mieliśmy poczucie, że tkanka jest odpowiednio zrośnięta - dodawała Katarzyna Dąbrowska.

Jak daleko historia, o której opowiada spektakl "Zbrodnie serca" oddalona jest od tego, co znamy z własnych doświadczeń? Z jakimi problemami zmagają się bohaterki spektaklu? Jaką funkcję w sztuce pełni dźwięk i dlaczego reżyser osobiście zadbał o jej oprawę muzyczną? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Katarzyna Dąbrowska (aktorka, w sztuce wciela się w postać Meg Magrath), Jarosław Tumidajski (reżyser spektaklu); w nagraniu rozmowy Monika Krzywkowska - odtwórczyni jednej z głównych ról.

Data emisji: 2.06.2018

Godzina emisji: 12.08

ac/abi

Czytaj także

Jerzy Wołosiuk - człowiek opery, który słucha Nirvany

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 15:00
- Wyrastałem w kręgu mocniejszej muzyki, takich zespołów jak Sepultura czy Metallica. Po ukończeniu dyrygentury zacząłem współpracować z operami, ale Nirvanę nadal mam na playliście - śmieje się dyrygent Jerzy Wołosiuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trans-Atlantyk. Czy możliwa jest ucieczka od polskości?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 15:40
- To jest zawsze cenne, kiedy reżyserzy sięgają po teksty, które trochę uwierają, a  "Trans-Atlantyk" uwierał od lat. Wywoływał zadymy, kłótnie i tym razem... nie jest inaczej - mówi aktor Przemysław Bluszcz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Smolar: Marzec '68 nie jest egzotyką z przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 15:50
- Nigdy nie interesowałam się Marcem '68, mimo że stał się przyczyną tego, że jestem Francuzką, urodziłam się tam i dorastałam. Dopiero teraz, za sprawą tego spektaklu, mogłam zgłębić wiedzę o sobie i swojej rodzinie - opowiada Anna Smolar, reżyserka "Kilku obcych słów po polsku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr - jaki był, jest i będzie?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 18:00
27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji nasz gość Mateusz Żurawski opowiada nam o swojej teatralnej pasji i wyjątkowej "Domówce" w Teatrze Studio w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Once" - piękna opowieść i muzycy tańczący walca z wiolonczelą

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 17:00
- W spektaklu "Once" w Teatrze Roma muzycy, w scenach dialogowych i choreografiach, wchodzą w postać i odgrywają jej rolę np. ojca faceta czy mojej przyjaciółki Rezy, bankowca - mówi Marta Masza Wągrocka, odtwórczyni jednej z głównych ról. 
rozwiń zwiń