X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Polskie Radio Literatura prezentuje cymelia, to rzecz genialna!"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 14:24
- Program Polskiego Radia Literatura ułożony jest z Archiwum Polskiego Radia - mówi Anna Juśkiewicz, kierownik Redakcji Kultury i Edukacji Programu Pierwszego. - Jedynie podczas trwania festiwalu Dwa Teatry będziemy prezentować nowe utwory - dodaje. 
Audio
  • Anna Juśkiewicz opowiada o nowym, misyjnym, radiowym - projekcie Polskie Radio Literatura (Stacja Kultura)
grafika
grafikaFoto: Łukasz Haponiuk/Polskie Radio

Polskie Radio Literatura to nowe, misyjne przedsięwzięcie Polskiego Radia. Łączy ono archiwalną ofertę Polskiego Radia z wyjątkowym festiwalem Dwa Teatry. Wprowadzi słuchacza w atmosferę sopockiej imprezy. Podczas trwania wydarzeni zaprezentuje wszystkie słuchowiska konkursowe, rozmowy z ich twórcami oraz relacje z najważniejszych wydarzeń, w tym gali finałowej. 

- O 7 prezentujemy wiersze Zbigniewa Herberta, w jego wykonaniu lub czytane przez wybitnych polskich aktorów, Zbigniewa Zapasiewicza czy Gustawa Holoubka - mówi Anna Juśkiewicz. - Do 30 czerwca można słuchać "Kariery Nikodema Dyzmy" w interpretacji Jerzego Bończaka - dodaje. 

Poza czasem festiwalu Polskie Radio Literatura to bogactwo radiowego archiwum. - My nawet nie wiemy, jakie skarby mamy w tym archiwum. Przez dwa tygodnie przypomnimy tyle ile się da - mówi rozmówczyni Damiana Sikorskiego. - To są świetne teksty, to się w ogóle nie zestarzało - podkreśla.  

Zapraszamy do serwisu specjalnego Polskie Radio Literatura >>>

Jakie słuchowiska usłyszymy na antenie Polskiego Radia Literatura? Czyje głosy? Czy możemy liczyć na utwory Noblistów lub laureatów nagród na festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa teatry"? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 26.06.2018

Godzina emisji: 10.36

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawa opowiedziana rzeczami. Otwarcie kolejnych gabinetów w MW

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 11:00
- Od 2014 roku Muzeum Warszawy wymyślane jest na nowo. Proszę mi wierzyć, było to olbrzymie przedsiewzięcie, trwało 4 lata i było bardzo intensywne - mówi Agnieszka Dąbrowska, kuratorka gabinetu ubiorów w MW. - Po raz pierwszy, na taką skalę, podjęte zostało dzieło rewitalizacji, odnowy 11 staromiejskich kamieniczek, które zajmujemy - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Melissa Ashley "Malarka Ptaków". O dążeniu do doskonałości

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 13:37
- To fabularyzowana biografia. Poznajemy w niej Elizabeth Gold jako nieśmiałą guwernantkę, która - gdy poznaje swojego męża - z przeciętnej graficzki staje się świadomą, pewną swojej wartości kobietą - mówiła Kinga Michalska.
rozwiń zwiń