"Polskie Radio Literatura prezentuje cymelia, to rzecz genialna!"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 14:24
- Program Polskiego Radia Literatura ułożony jest z Archiwum Polskiego Radia - mówi Anna Juśkiewicz, kierownik Redakcji Kultury i Edukacji Programu Pierwszego. - Jedynie podczas trwania festiwalu Dwa Teatry będziemy prezentować nowe utwory - dodaje. 
Audio
  • Anna Juśkiewicz opowiada o nowym, misyjnym, radiowym - projekcie Polskie Radio Literatura (Stacja Kultura)
grafika
grafikaFoto: Łukasz Haponiuk/Polskie Radio

Polskie Radio Literatura to nowe, misyjne przedsięwzięcie Polskiego Radia. Łączy ono archiwalną ofertę Polskiego Radia z wyjątkowym festiwalem Dwa Teatry. Wprowadzi słuchacza w atmosferę sopockiej imprezy. Podczas trwania wydarzeni zaprezentuje wszystkie słuchowiska konkursowe, rozmowy z ich twórcami oraz relacje z najważniejszych wydarzeń, w tym gali finałowej. 

- O 7 prezentujemy wiersze Zbigniewa Herberta, w jego wykonaniu lub czytane przez wybitnych polskich aktorów, Zbigniewa Zapasiewicza czy Gustawa Holoubka - mówi Anna Juśkiewicz. - Do 30 czerwca można słuchać "Kariery Nikodema Dyzmy" w interpretacji Jerzego Bończaka - dodaje. 

Poza czasem festiwalu Polskie Radio Literatura to bogactwo radiowego archiwum. - My nawet nie wiemy, jakie skarby mamy w tym archiwum. Przez dwa tygodnie przypomnimy tyle ile się da - mówi rozmówczyni Damiana Sikorskiego. - To są świetne teksty, to się w ogóle nie zestarzało - podkreśla.  

Zapraszamy do serwisu specjalnego Polskie Radio Literatura >>>

Jakie słuchowiska usłyszymy na antenie Polskiego Radia Literatura? Czyje głosy? Czy możemy liczyć na utwory Noblistów lub laureatów nagród na festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa teatry"? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 26.06.2018

Godzina emisji: 10.36

pj/ac

Czytaj także

Warszawa opowiedziana rzeczami. Otwarcie kolejnych gabinetów w MW

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 11:00
- Od 2014 roku Muzeum Warszawy wymyślane jest na nowo. Proszę mi wierzyć, było to olbrzymie przedsiewzięcie, trwało 4 lata i było bardzo intensywne - mówi Agnieszka Dąbrowska, kuratorka gabinetu ubiorów w MW. - Po raz pierwszy, na taką skalę, podjęte zostało dzieło rewitalizacji, odnowy 11 staromiejskich kamieniczek, które zajmujemy - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Melissa Ashley "Malarka Ptaków". O dążeniu do doskonałości

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 13:37
- To fabularyzowana biografia. Poznajemy w niej Elizabeth Gold jako nieśmiałą guwernantkę, która - gdy poznaje swojego męża - z przeciętnej graficzki staje się świadomą, pewną swojej wartości kobietą - mówiła Kinga Michalska.
rozwiń zwiń