Kołysanki są fantastycznym kontrastem dla tego, co robię w swoich solowych projektach. Stworzyliśmy świat, który oparty jest o prostotę, przejrzystość i jednocześnie każdy z nas pozostaje w nim sobą  Natalia Kukulska  
 
O balladach Natalii Kukulskiej i Marka Napiórkowskiego wszyscy mówią "kołysanki", ja nieco inaczej podchodzę do tej płyty. Świetnie skomponowane piosenki sprawiają, że jest to płyta nie tylko dla dzieci - zapewniał. 
VIDEO 
- Zaczęło się od tekstu, który trafił w ręce Marka - mówiła współautorka płyty Natalia Kukulska. - Zaprzyjaźniony teatr z Lublina, urokliwy Teatr Stary prowadzi działalność impresaryjną. Polega to na tym, że rzadko wystawiają rzeczy, które są repertuarowe. Dostałem z tego teatru tekst lubelskiego autora, Włodzimierza Wysockiego, który pisał teksty dla swoich dzieci i śpiewał im je jako kołysanki. Wydały mi się bardzo szlachetne, postanowiłem dopisać do nich muzykę - opowiadał kompozytor Marek Napiórkowski. 
Na podstawie stworzonych przez kompozytora piosenek powstał teatrospektakl, autor postanowił jednak rozwinąć projekt i razem z Natalią Kukulską stworzyć "Szukaj w snach" - album z kołysankami. 
Jak wyglądają koncerty, które oparte są o repertuar złożony z kołysanek? Kto jest odbiorcą tych piosenek? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.
*** 
Tytuł audycji:   Stacja Kultura 
Prowadzi:  Kasia Dydo 
Materiał przygotował:  Damian Sikorski 
Goście:  Natalia Kukulska (wokalistka, autorka tekstów), Marek Napiórkowski (gitarzysta i kompozytor jazzowy)
Data emisji:  15.06. 2018
Godzina emisji:  11.44
ac/kul