Wolontariat w kinie, czyli filmy których... nie obejrzysz

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 16:40
Do 30 czerwca organizatorzy festiwalu filmowego w Gdyni czekają na zgłoszenia od wolontariuszy, którzy chcieliby wziąć udział w tegorocznej odsłonie najważniejszej w naszym kraju imprezy filmowej.
Audio
  • Kto może zostać wolontariuszem na festiwalu filmowym w Gdyni? (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/Fer Gregory

Czytaj także
dziecko rosemary pap 1200.jpg
Morderstwa i surowe mięso, czyli jubileusz "Dziecka Rosemary"

Wolontariat podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych to wyjątkowa okazja, by sprawdzić się i zdobyć doświadczenia w pracy w różnorodnych obszarach związanych z organizacją i przebiegiem Festiwalu, uczestniczyć w pokazach filmowych i spotkaniach z twórcami, poznać ludzi zakochanych w kinie. - Wolontariatem zajmowałam się głównie w trakcie studiów, głównie na krakowskich festiwalach filmowych. To doświadczenie dało mi nie tylko dostęp do tego, co dzieje się za kulisami świata filmu, ale też wyrobiło we mnie nawyk aktywnej realizacji celów - wspomina Ada Minge, która dziś pracuje w filmie M2Films. - Nigdy nie spotkałam żadnej osoby, która żałowałaby, że była wolontariuszem - dodaje. 

Jak wygląda praca wolontariuszy na festiwalach Tofifest i "Młodzi i Film" w Koszalinie? Ile filmów może obejrzeć wolontariusz? Sprawdziła to dla nas to Beata Kwiatkowska.

Czytaj także
pola negri 1200.jpg
Magda Lamparska o Poli Negri. "Zaprosiłam ją do mojego świata"

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 21.06.2018

Godzina emisji: 11.45

kul/kd

Czytaj także

Piotr Domalewski mówi o ukrytych napięciach

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 14:03
- "Cicha noc" to kameralna historia o zwykłych ludziach, między którymi panuje nieoczywiste napięcie - mówi młody reżyser o swoim pełnometrażowym debiucie, który w tym roku wystartuje w głównym konkursie 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Smutniak. Polka, która podbiła włoskie kino

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 14:00
Do wtorku, w kinie Muranów można oglądać propozycje najnowszej włoskiej kinematografii w ramach przeglądu Cinema Italia Oggi. Gościem festiwalu była Kasia Smutniak - urodzona w Polsce aktorka, która od lat mieszka i pracuje we Włoszech.
rozwiń zwiń