Surrealizm i pop-art. Spadkobierca Andy'ego Warhola na jedynej wystawie w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 15:33
Naomi Campbell, Miley Cyrus i rodzina Kardashians znaleźli się w obiektywie Davida LaChapelle’a - światowej sławy artysty i fotografika, którego prace wkrótce będzie można oglądać w Poznaniu.
Audio
  • Współczesna fotografia jak dzieła spod pędzla klasyka. Beata Banat ze Starego Browaru o wystawie Davida LaChapelle’a (Stacja kultura/Czwórka)
Wystawa prac Davida Lachapelle w Berlinie
Wystawa prac Davida Lachapelle w BerlinieFoto: Jörg Carstensen/PAP

moda styl krawat szef garnitur 1200.jpg
O przewidywaniu trendów na Wawa Design Festiwal

5 września 2018 roku w Starym Browarze w odbędzie się inauguracja wystawy "LaChapelle. Songs for the World". - Mówiąc o twórczości LaChapella trudno uniknąć kontrowersji. To nieodłączna część jego stylu - mówiła Barbara Banat, rzeczniczka prasowa Starego Browaru w Poznaniu.

Choć uznawany za skandalistę mówi, że swoimi pracami nie chce szokować, tylko zachwycać. - I za każdym razem to mu się udaje - przekonywał gość Czwórki. - Jego obrazy są niezwykle soczyste. W mistrzowski sposób łączy w nich nawiązania do klasyki i pop-artu - opowiadała. 

architektura1200.jpg
Sztuka czytania z budynków. Co mówi do nas architektura?

Prace jednego z najsłynniejszych współczesnych fotografików pojawią się w Poznaniu z okazji jubileuszu, 15-lecia istnienia Starego Browaru. Co będziemy mogli zobaczyć w ramach wystawy? Jak długo portwa? Skąd bierze się fenomen amerykańskiego fotografika, który sprawia, że współpracują z nim największe gwiazdy współczesnej popkultury? M.in. o tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Barbara Banat (rzeczniczka prasowa Starego Browaru w Poznaniu)

Data emisji: 6.08.2018

Godzina emisji: 10.49

ac

Czytaj także

Tomek Sikora od 50 lat z aparatem w ręku

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 15:00
Tworzył plakaty teatralne i filmowe, fotografował modę dla takich marek, jak Giorgio Armani, Dries Van Noten, Issey Miyake czy Prada, dwukrotnie został uznany za najlepszego fotografa reklamowego w Australii i Oceanii. Jedynkę odwiedził Tomek Sikora.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fotografowanie przyrody to skracanie dystansu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 18:15
- W fotografii przyrodniczej ważne jest, aby zwierzęta nam zaufały. Przez tysiące lat wyrządzaliśmy im krzywdę i teraz strach przed nami mają w genach. Musimy zaskarbić sobie ich zaufanie - mówi w "Stacji Kultura" Łukasz Bożycki, fotograf przyrody i zwycięzca prestiżowego konkursu fotografii przyrodniczej Asferico.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mateusz Zimowski: reżyserem moich zdjęć jest miasto

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 14:09
Współczesne europejskie miasto to wielki, żywy organizm. Tytułowy "Jeden", to pojedynczy człowiek, który ginie w jego architekturze, akceptuje miasto i dostosowuje się do jego rytmu. 
rozwiń zwiń