X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fotografowanie przyrody to skracanie dystansu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 18:15
- W fotografii przyrodniczej ważne jest, aby zwierzęta nam zaufały. Przez tysiące lat wyrządzaliśmy im krzywdę i teraz strach przed nami mają w genach. Musimy zaskarbić sobie ich zaufanie - mówi w "Stacji Kultura" Łukasz Bożycki, fotograf przyrody i zwycięzca prestiżowego konkursu fotografii przyrodniczej Asferico.
Audio
  • Łukasz Bożycki o sztuce fotografowania przyrody (Stacja Kultura/Czwórka)
Ile czasu fotograf przyrody czeka na idealny kadr? (zdjęcie ilustracyjne)
Ile czasu fotograf przyrody czeka na idealny kadr? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: crazymedia/Shutterstock.com

Łukasz Bożycki Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu jest przerywane drobnym sukcesem

- Aby zwierzęta nam zaufały, możemy je dokarmiać zimą, a latem, gdy jest gorąco, wystawiać wodę. One zobaczą, że to my tę wodę dolewamy lub dosypujemy ziarna - przekonuje Łukasz Bożycki. - To właśnie wtedy mamy szansę na niepowtarzalne kadry - podkreśla.

W rozmowie z Kasią Dydo zaproszony gość wyjaśnia także, co różni amatorów od zaawansowanych fotografów przyrody. - Ci drudzy potrafią zauważyć potencjał nawet w nieudanym zdjęciu - zauważa Łukasz Bożycki. Jak przekonuje, chodzi o to, żeby się nie zrażać, a dobre zdjęcie można zrobić nawet komórką. - Jedynie jeden procent zdjęć jest udany i to są najpiękniejsze chwile w życiu - zaznacza.

Łukasz Bożycki Lipcowa łąka jest najpiękniejsza i warto się na niej wcześnie pojawiać. Wtedy tam jest magia, mnóstwo blików i piękne tło

W "Stacji Kultura" Łukasz Bożycki mówi też o tym, jak o pierwszej w nocy zamienia się w kępę trawy, co robią o świcie owady na łące, oraz jak udało mu się zrobić zdjęcie, które zwyciężyło konkurs Asferico.

***     

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Łukasz Bożycki (fotograf przyrody)

Data emisji: 10.07.2017

Godzina emisji: 11.05

jsz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzika przyroda na zdjęciach? "Przyciąga dziki tłum"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 12:50
Bielska BWA jako pierwsza w Polsce pokazuje zdjęcia nagrodzone w prestiżowym konkursie "Fotografia Dzikiej Przyrody 2016" przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. - To najważniejsze wyróżnienie w tej branży - przekonuje Agata Smalcerz, dyrektor galerii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka fotografii to nieskończona nauka

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 14:58
Iza Sawicka, Kasia Opara, Krzysztof Porzeżyński i Zbigniew Kołodziejek tworzą fotograficzny kolektyw, który swoimi zdjęciami udowadnia, że zupełnie zwyczajne przedmioty i sytuacje mogą okazać się źródłem inspiracji, zachwytu i głębokich refleksji. W Czwórce spytaliśmy ich o to, co sprawia, że zdjęcie jest udane.      
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjedź do lasu i zbuduj sobie dom

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 13:43
- To jest pewien proces, który u nas się zaczyna. Chodzi o realizację marzenia wybudowania domu własnymi rękami - wyjaśnia w Czwórce geograf kultury z Uniwersytrtu Gdańskiego Mariusz Czepczyński, z którym rozmawiamy o książce "Cabin porn. Podróż przez marzenia - lasy i chaty na krańcach świata".
rozwiń zwiń