"Nie tylko Audioriver". Czwórka odwiedza Płock

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 17:57
- Płock to perła Mazowsza. Mamy kilkadziesiąt jezior, m.in. największe i najgłębsze w województwie - mówiła Agnieszka Żukowska z lokalnej grupy działania Aktywni razem. - To miejsce spokojnego, relaksującego odpoczynku dla wszystkich.
Audio
  • Odwiedzamy Płock - co warto tam zobaczyć? (Hotspot/Czwórka)
Rynek w Płocku
Rynek w PłockuFoto: Ula Kaczyńska/Czwórka

czworka na audioriver 1200.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Czwórka na Audioriver w Płocku >>>

Pierwsza stolica Mazowsza położona jest nad Wisłą, na styku Pojezierza Dobrzyńskiego i Kotliny Płockiej. - Jest tu mnóstwo atrakcji turystycznych. Mamy kilkaset km szlaków rowerowych czy konnych - mówiła Agnieszka Żukowska. - Na miłośników sportów ekstremalnych czeka niemal górska rzeka, po której spłynąć można kajakiem. Są dwa parki krajobrazowe, do których również warto się udać.

Płock to miasto z wieloma legendami z czasów, gdy na Wzgórzu Tumskim powstawał pierwszy gród, ze swoim hejnałem i wieloma zabytkami architektonicznymi. Które z zabuytków szczególnie warto odwiedzić? I czym charakteryzuje się płocka kuchnia? O tym w nagraniu rozmowy prosto sprzed płockiego Ratusza.

***

Audycja: "Hotspot"

Prowadzący: Mateusz Kulik

Data emisji: 28.06.2018

Godzina emisji: 16.09

kd

Czytaj także

Wakacje w 72 godziny. "Warmia nie tylko wygląda, ale też smakuje"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 14:00
- Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Warmia to jest miejsce, do którego przeprowadzili się różni ludzie z różnych miast, to weekend spędzimy nie tylko na łonie pieknej natury, ale też w towarzystwie niezwykłych osobowości - opowiada dziennikarz Michał Cessanis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie los poniesie. O podróżach, które zmieniają punkt widzenia

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 17:00
- Podczas wypraw zmieniają się priorytety. Zamiast myśleć o problemach w pracy, muszę zająć się szukaniem noclegu albo organizowaniem sobie jedzenia - opowiada Dawid Białowąs, autor bloga "Gdzie los poniesie".    
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Walabia, czyli mniejszy kangur". Czwórka nadaje z Australii

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 13:54
- Są różnej maści i wielkości. Skalniak żółtonogi to jeden z najpiękniejszych gatunków walabii. Żyje w górach i przemieszcza się pomiędzy półkami skalnymi - tłumaczył prof. Kristofet Helgen z Adelaidy w rozmowie z Kacprem Kowalczykiem.
rozwiń zwiń