"Nanga Dream". Outsider na szczytach ośmiotysięczników

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 15:41
- Książka o Tomku Mackiewiczu to był mój pomysł. Po napisaniu "Himalaistek" w sposób naturalny wróciłem do tematu alpinizmu – mówił Mariusz Sepioło, autor biografii "Nanga Dream”.
Audio
  • Mariusz Sepioło opowiada o "Nanga Dream" - biografii Tomka Mackiewicza (Stacja kultura/Czwórka)
Góry Nanga Parbat
Góry Nanga ParbatFoto: Affan Habib/Shutterstock

Góry ukształtowały Tomka Mackiewicza. Stały się czymś, co nadało jego życiu pozytywny wymiar. Dzięki nim stawał się bardziej doświadczony, mądrzejszy Mariusz Sepioło

Sam organizował swoje wyprawy, tworzył akcje crowfundingowe, dzięki którym mógł je finansować. Dla jednych - odważny, dla innych lekkomyślny i kontrowersyjny. Jaki był Tomasz Mackiewicz? - Był outsiderem, miał trudności z przebiciem się do świadomości alpinistów, działał głównie samodzielnie – mówił gość Czwórki.

- To, że nigdy nie wrócił z gór prowokuje wiele pytań. Temat stał się dla mnie wyzwaniem, historią wartą opisania. To, w jaki sposób żył głęboko podzieliło opinię nie tylko w środowisku górskim - wyjaśniał.

Był samotnikiem. Styl wspinania odpowiadał jego stylowi życia Mariusz Sepioło

Jaki był Tomek Mackiewicz i co go ukształtowało? Dlaczego postanowił organizować wyprawy na własną rękę? Komu Mariusz Sepioło oddał głos w książce? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Mariusz Sepioło (reporter, autor książek o himalaizmie, w tym "Nanga Dream. Opowieść o Tomku Mackiewiczu")

Data emisji: 4.10.2018

Godzina emisji: 11.17

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cezary Pazura jako "Autor bestsellerów": mam głos zmęczony życiem

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 12:20
- Każdy z nas znajdzie cząstkę siebie w Jerzym Grobickim. Na tym polega siła tej historii i tej postaci - przekonuje Cezary Pazura, który wciela się w głównego bohatera audioserialu Marcina Ciszewskiego "Autor bestsellerów". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Apartament w Paryżu". Blaski i cienie życia artysty

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 12:58
- Ta powieść to historia typowa dla Guillaume'a Musso - mówi Kinga Michalska. - Jego powieści można określić thrillerami psychologicznymi, ale mają one jeszcze elementy powieści obyczajowej, krymiału, a zdarzają się i wątyki paranormalne - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzieci sekty". Manipulacja, tyrania - to wydarzyło się naprawdę

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 16:25
Powieść szwedzkiej pisarki Mariette Lindstein "Dzieci sekty” to trzecia część cyklu "Sekta ViaTerra". - Fakt, że to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, jest najbardziej przerażający - mówi Kinga Michalska w Czwórce.
rozwiń zwiń