X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Vivian". Tajemnicza i utalentowana - historia Vivian Maier

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 15:30
Vivian Maier jest niezwykłą fotografką, która pozostawiła po sobie dorobek 150 tys. fotografii. Tajemnicza, ekscentryczna i bardzo utalentowana. Jedną z najciekawszych postaci XX wieku będzie można poznać bliżej dzięki książce "Vivian" Christiny Hesselholdt.
Audio
  • "Vivian" - powieść quasi biograficzna o przypadkowo odkrytym talencie (Stacja kultura/Czwórka)
Vivian. Tajemnicza i utalentowana - historia Vivian Maier
Foto: mat.prasowe/Gutek film/Vivian Maier/Maloof Collection

Dzięki Johnowi Maloofowi, odkrywcy i promotorowi talentu Maier wiemy teraz o jej życiu nieco więcej. Przed 2007 rokiem nie istniała w świecie fotografii Maksymilian Lawera

Jak to się stało, że prace artystki tworzącej od lat 50. odkryliśmy dopiero w XXI wieku? - Po raz pierwszy odkrył je John Maloof. Obecny właściciel 90 proc. klisz fotografki - wyjaśniał Maksymilian Lawera z wydawnictwa W.A.B.

- Prace artystki zaczął publikować w 2008 roku, za pomocą platform internetowych, na których zamieszczał zdjęcia Maier. Sam Maloof wszedł w posiadanie zdjęć przez przypadek - kupił je… razem z kufrem na jednej z garażowych aukcji - opowiadał gość Czwórki.

Była nianią. Nigdy profesjonalnie nie zajmowała się fotografią. Wybrała zawód, który umożliwiał jej "szwędanie" się po mieście i obserwowanie ludzi Maksymilian Lawera

Na podstawie niezwykłej, nieodkrytej za życia fotografki w 2013 roku powstał film dokumentalny "Szukając Vivian Maier":

Kim była Vivian Maier? Co, lub kogo fotografowała? Dlaczego nigdy nie upubliczniła swoich prac i w jaki sposób trafiły na przypadkową aukcję? Czy była świadoma swojego talentu? Dlaczego duńska pisarka postanowiła opisać historię jej życia? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Maksymilian Lawera (z wydawnictwa W.A.B.)

Data emisji: 27.06.2018

Godzina emisji: 11.15

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O sztuce interpretacji. Czy wiemy, na co patrzymy?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 14:54
"Widzi mi się" to książka dla trochę starszych dzieci i dorosłych ciekawych świata. Nie opowiada o tym, w jaki sposób zrobić doskonałe zdjęcie. Uczy uważności. Wrażliwości na to, na co patrzymy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Moja kobiecość". Portret nieoczywisty

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 16:53
"Moja kobiecość" to autorski projekt wymyślony i zrealizowany przez fotografa Michała Gromadę, do którego zostało zaproszonych 29 artystek. Każda z nich przedstawiła swoją definicję kobiecości, która następnie stała się inspiracją do wykonania sesji zdjęciowej i zaprezentowaniem tego pojęcia przed obiektywem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spacer z pająkami i dom strachu. Jak za pomocą fotografii pokonywać swoje słabości?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 16:54
- Wzięłam udział w projekcie, bo chciałam oswoić swoje słabości. Jedną z nich jest lęk przed pająkami - mówiła fotografka tworząca zdjęcia w skali makro Helena Czernek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tradycyjne rzemieślnictwo. Odpowiedź na masówkę i nadprodukcję

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 19:16
Fryderyk Danielczyk to stolarz, artysta i fotograf. Zamiłowanie do pracy z drewnem odkrył w sobie w wieku 14 lat. Swoją pasję przekuł w sposób na życie - pracuje w drewnie, fotografuje, od 10 lat rewitalizuje głośniki, amplitunery i gramofony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Człowiek kontra żywioł. Fotofestiwal w Łodzi poświęcony będzie ekologii

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 13:16
Fotofestiwal powstał w 2001 roku, jako jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Była to spontaniczna inicjatywa łódzkich studentów i wykładowców. Od tamtej pory zmieniła się nie tylko fotografia, ale także temat i forma przestawienia zagadnień, wokół których porusza się fotografia.
rozwiń zwiń