"Mała doboszka". Twórca "Oldboya" adaptuje powieść Johna Le Carré'a

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 14:48
- Wystarczy spojrzeć na listę płac "The Little Drummer Girl", żeby wiedzieć, że chce się to zobaczyć - komentował Łukasz Muszyńki.
Audio
  • „The Little Drummer Girl”, drugi sezon „Riverdale”, „Gracze”. Jaki serial wybrać na jesień? (Stacja kultura/Czwórka)
Koreański reżyser Park Chan-wook stworzył takie hity kinowe jak Oldboy, Służąca czy Stoker
Koreański reżyser Park Chan-wook stworzył takie hity kinowe jak "Oldboy", "Służąca" czy "Stoker"Foto: Andrea Raffin/Shutterstock

Wcielająca się w rolę Charlie, Florence Pugh jest młodą aktorką, która zostaje zwerbowana przez Mosad. W ramach rozwoju akcji granica między dobrem a złem zaczyna się zacierać Łukasz Muszyński

- Po pierwsze jest ekranizacją powieści Johna Le Carré - mistrza powieści szpiegowskich. Na podstawie jego dzieł powstały takie produkcje jak "Szpieg" czy "Nocny recepcjonista" - wyliczał gość Czwórki. 

- To sześcioodcinkowy miniserial w gwiazdorskiej obsadzie. To m.in. Michael Shannon, Alexander Skarsgård, czy olśniewająca Florence Pugh. Za realizację wszystkich sześciu części odpowiada Park Chan-wook ("Oldboy", "Służąca", "Stoker").

Zobacz zwiastun serialu "The Little Drummer Girl":

Riverdale to serial dla nastolatków. To połączenie kryminału, dramatu młodzieżowego i opery mydlanej. Jest trochę kiczowaty, ale jego historia wciąga Łukasz Muszyński

Rozmawialiśmy także o nowym sezonie serialu "Rivendale" opartym na serii komiksów, które zostały zapoczątkowane ponad 80 lat temu. Czy odświeżenie historii z poprzedniej epoki miało sens? - Historia skupia się wokół jego przyjaciół Jasona, który umiera w niejasnych okolicznościach. Bohaterowie z jednej strony próbują poradzić sobie z traumą, z drugiej strony na własną rękę prowadzą śledztwo tajemniczej śmierci wokół pojawia się coraz więcej znaków zapytania - opowiadał krytyk.

Czego możemy spodziewać się po drugim sezonie "Riverdale"? Jak rozwija się akcja "Little Drummer Girl" i którą z wcześniejszych realizacji Le Carré'a przypomina? Gdzie będziemy mogli obejrzeć serial? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk i dziennikarz filmowy)

Data emisji: 27.11.2018

Godzina emisji: 10.10

ac/pj

Czytaj także

Powrót "Luthera" i "This is us", serialowa wersja Śródziemia już w przygotowaniu

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 15:46
Na małe ekrany z kolejnym sezonem powraca serial "Luther" z Idrisem Elbą w roli głównej. - W internecie właśnie pojawił się krótki, kilkunastosekundowy teaser zapowiadający piąty sezon – opowiadała Ewa Mierzejewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ślepnąc od świateł". Oniryczna Warszawa w serialu Krzysztofa Skoniecznego

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 12:15
Scenariusz powstał na podstawie prozy polskiego pisarza Jakuba Żulczyka. Prawa do ekranizacji zakupiono jeszcze w trakcie powstawania powieści. Jaki jest serial "Ślepnąc od świateł"? Z Jakubem Żulczykiem, Cezarym Pazurą i Agnieszką Żulewską rozmawiała Beata Kwiatkowska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Futurystyczne podróże, transmutacja i gęsia skórka. Co nowego w świecie seriali?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 14:31
Jest rok 2033. Pierwsza załogowa ekspedycja ląduje na powierzni Marsa, żeby go skolonizować. Tak zaczyna się się pierwszy odcinek serialu fabularno-dokumnetalnego National Geograpic. Co w nim znajdziemy?
rozwiń zwiń