Showroom Polskich Zakładów Ilustratorskich. Sprawdź jak wygląda praca rysownika od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 16:42
24 listopada w Warszawie otworzono pierwszą w Polsce otwartą pracownię ilustratorską. Co w niej znajdziemy? O tym opowiada współpomysłodawczyni projektu Paulina Dudek. 
Audio
  • Podejrzyj pracę, kup plakat, porozmawiaj z artystą. Polskie Zakłady Ilustratorskie zapraszają do swojego showroomu (Stacja kultura/Czwórka)
Paulina Dudek, Kasia Dydo
Paulina Dudek, Kasia DydoFoto: Karina Terzoni/Czwórka

grafika barrakuz 1200.jpg
Barrakuz - graficzka, która nie znosi nudy

- Przeżywamy absolutny renesans ilustracji. Jest nam bardzo miło, że Polskie Zakłady Ilustratorskie mogą przyczynić się do ich popularyzacji - mówił gość Czwórki. 

W dużej mierze przyczyniły się do tego miejsca, które promowały formę sztuki, jaką jest plakat i ilustracja. - To, jak bardzo publiczność jest świadoma czym jest sitodruk czy linoryt, jest niesamowite. Targi plakatu odwiedzane są chętnie, bo to jednocześnie możliwość poznania nowych form sztuki i nabycia dzieła bezpośrednio od autora - komentowała. 

Ilustracje się podobają, bo są po prostu ładne. Granice tego, jak wygląda dziś grafika, są bardzo płynne, dlatego trafiają do bardzo szerokiego grona odbiorców Paulina Dudek

Jakie miejsce w dziedzinie sztuki zajmuje dziś grafika? Kto tworzy Polskie Zakłady Ilustratorskie? Co można robić w otworzonym pod koniec listopada showroomie? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Paulina Dudek (ilustratorka, kuratorka projektu)

Data emisji: 3.12.2018

Godzina emisji: 11.15

ac/pj

Czytaj także

Galerie dookoła świata: prerafaelici w Australii i surrealizm Dorothei Tanning

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 15:29
- W jednym z najnowocześniejszych tureckich galerii sztuki współczesnej możemy oglądać prace Anthony'ego Cragga - byłego technika laboratyjnego - zapowiadała dziennikarka Dominika Klimek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Andy Warhol w Sztokholmie i nowe spojrzenie na chorwacki design

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 13:27
Na początek zaglądamy do Zagrzebia, gdzie w Muzej Mimara możemy oglądać prace bośniackiego fotografa Zorana Filipovića.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcja mody Diora i motywy animalistyczne w kulturze

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 16:35
- Zaczynamy od podróży do Denver, gdzie przyglądamy się wystawie "Zwierzęta w sztuce", a te, występują tam pod wieloma postaciami - mówiła dziennikarka Czwórki Dominika Klimek. 
rozwiń zwiń