Moda wchodzi do radiowego Studia im. W. Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 15:09
Studio im. Witolda Lutosławskiego to jedna z najlepszych sal koncertowych Europy. Tym razem, po raz pierwszy, ta wyjątkowa przestrzeń będzie gościła pokaz mody - na taki krok zdecydował się projektant Mariusz Przybylski. 
Audio
  • Projektant Mariusz Przybylski opowiada o pomyśle na pokaz swojej mody w Studiu im. W. Lutosławskiego (Stacja Kultura/Czwórka)
Mariusz Przybylski podczas pokazu swojej kolekcji Dark Wonderland.
Mariusz Przybylski podczas pokazu swojej kolekcji "Dark Wonderland". Foto: PAP/Strefa Gwiazd/Stach Leszczyński

- Ja w tej sali byłem już wielokrotnie np. na koncertach moich przyjaciół - mówi gość Kasi Dydo. - Nie wiem dlaczego, ale nigdy do tej pory nie odbierałem jej w kategorii sali, w której mógłbym zrobić swój pokaz. Na rynku już działam 13 lat, trochę pokazów udało mi się zrobić. Do pewnych tematów dojrzewam i widocznie teraz przyszedł taki czas, stąd ta decyzja - dodaje. 

Duże zderzenie, mocny zgrzyt między moją kolekcją, a Studiem im. W. Lutosławskiego - myślę, że w tym będzie siła Mariusz Przybylski

Studio im. W. Lutosławskiego to sala, której styl można określić jako "retro". Jak jej wnętrze będzie więc korespondowało z kolekcją projektanta? - W żaden sposób i to jest właśnie klucz tego mojego myślenia. W swojej pracy, w swoich kolekcjach bardzo często bazuję na skrajnościach - wyjaśnia Mariusz Przybylski. - Moją modę staram się tworzyć w sposób bardzo nowoczesny. W zderzeniu z tą retro salą będzie to miało bardzo fajny i ciekawy charakter - dodaje. 

Do pięknego wnętrza "wsadzam" swoją kolekcję Mariusz Przybylski

Kto stoi za wyborem przestrzeni, w których Mariusz Przybylski wystawia swoją modę? Czy podczas styczniowego pokazu usłyszymy punkową muzykę z młodości projektanta, a może coś z polskiej muzyki filmowej? Na jakim etapie jest przygotowanie kolekcji do pokazu? O tym m.in. Kasia Dydo rozmawiała z projektantem. 


Mariusz Przybylski i Kasia Dydo fot. Karina Terzoni/Czwórka Mariusz Przybylski i Kasia Dydo fot. Karina Terzoni/Czwórka

Pokaz mody Mariusza Przybylskiego obędzie się 29 stycznia 2019 roku w Studiu im. W. Lutosławskiego. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Mariusz Przybylski (projektant mody)

Data emisji: 4.12.2018

Godzina emisji: 10.49

pj/kd

Czytaj także

Jerzy Antkowiak. Człowiek który zahibernował "Modę Polską"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 14:30
- W 2015 roku odwiedziłem Jerzego Antkowiaka w jego domu w Komorowie i oniemiałem. Wiedziałem, że to, co tam zobaczyłem, trzeba pokazać też innym - mówi Tomasz Ossoliński, projektant mody i kurator wystawy "Jerzy Antkowiak - Moda Polska".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie oceniaj książki po okładce. A pisarza? Rozmowa o książce "Pod podszewką"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 18:47
Czasem pod podszewką można często znaleźć o więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. Od tego stwierdzenia wyszły Zofia Karaszewska i Sylwia Stano, które postanowiły opowiedzieć stylu polskich pisarzy. Z jakim efektem? 
rozwiń zwiń