Nie oceniaj książki po okładce. A pisarza? Rozmowa o książce "Pod podszewką"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 18:47
Czasem pod podszewką można często znaleźć o więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. Od tego stwierdzenia wyszły Zofia Karaszewska i Sylwia Stano, które postanowiły opowiedzieć stylu polskich pisarzy. Z jakim efektem? 
Audio
  • "W ubieraniu zawarty jest akt twórczy. To, co na siebie zakładamy wiele komunikuje” Z Zofią Karaszewską rozmawiamy o książce „Pod podszewką”. (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Rawpixel.com/Shutterstock

Dzięki temu projektowi możemy odczarować wizerunek pisarza. Złamać stereotyp o siedzącym w półmroku człowieku w czarnym golfie Zofia Karaszewska

- Kochamy dobrą literaturę i modę. W pewnym momencie razem ze współautorką tej książki Sylwią Stano stwierdziliśmy, że na pytanie "co na siebie włożyć?" najlepiej odpowiedzą nasze autorytety - opowiadała w Czwórce pisarka Zofia Karaszewska. 

- Dziś pisarze muszą wychodzić do swoich czytelników. Korzystają z mediów społecznościowych jak my wszyscy. To, w co ubiorą się na spotkanie autorskie ma wbrew pozorom duże znaczenie - mówiła.

Książkę uzupełniają wypowiedzi psychologów, filozofów czy socjologów. Tak pięknie o zjawiskach codzienności potrafią opowiadać tylko pisarze  Zofia Karaszewska

Jaki styl mają polscy literaci? Co oprócz zawodu łączy wszystkich bohaterów tej książki? Jak udało się stworzyć projekt pisarsko-modowy i na czym on polegał? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Zofia Karaszewska - doradca czytelniczy i coach literacki, autorka artykułów i audycji radiowych poświęconych książkom, dziennikarka Lubimyczytac.pl., współautorka książki "Pod podszewką. Prawdziwy wizerunek pisarza".

Data emisji: 27.11.2018

Godzina emisji: 11.10

ac

Czytaj także

Zośka Papużanka: całe życie piszę piórem

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 13:17
- Nie umiem pisać niczym innym. Długopisem mogę się ewentualnie podpisać, bo przechodzą mi przez niego maksymalnie cztery słowa. Na komputerze natomiast moje książki jedynie przepisuję - mówi w Czwórce pisarka i nauczycielka języka polskiego Zośka Papużanka, z którą Kasia Dydo rozmawia o książce "Świat dla Ciebie zrobiłem". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Naprawmy modę w Czarny Piątek

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 16:00
W ostatni piątek listopada - tzw. "black friday" - rozpoczyna się zakupowe szaleństwo. - Niskie ceny i ciuchy za grosze to brzmi kusząco. Ale zanim trafią one do naszych rąk, muszą przebyć długą drogę, o której niestety nie mamy pojęcia - mówią członkinie Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Konsekwencje spotkania na Manhattan Beach

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 14:10
- Książka Jennifer Egan "Manhattan Beach" nie ma polskiego tytułu, ale to dlatego, że jest to bardzo istotna i znacząca sprawa - mówi Kinga Michalska.
rozwiń zwiń