Kolejne Święta z Kevinem? Niekoniecznie. Polecamy filmy

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 15:17
Niektórzy nie wyobrażają sobie Bożego Narodzenia bez filmu o chłopcu, który w wyniku różnych perypetii zostaje sam w wigilijny wieczór. Są i tacy, którzy tę historię znają na pamięć i chętnie sięgneliby po inne świąteczne propozycje. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.
Audio
  • Polecamy filmy na święta (Stacja kultura/Czwórka)
  • Joanna Kulig, Agnieszka Grochowska, Mateusz Damięcki i Olaf Lubaszenko opowiadają o swoich rolach w filmie Michała Kwiecińskiego "Miłość jest wszystkim" (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: jill111/Pixabay

Nic nie wprowadzi lepiej w świąteczny nastrój, niż kino w stylu retro. Najlepiej to z gwiazdorską obsadą. Zapraszamy na podróż w krainę świątecznej magii z filmem "To wspaniałe życie" z 1946 roku.

- Historia utrzymana jest w sielankowym klimacie, ale opowiada o bardzo trudnych tematach społecznych. Jest jednym z pierwszych hollywoodzkich blockbusterów, który porusza kwestie samobójstwa i wykluczenia - opowiadał Wiktor Piątkowski z Bahama Films.

Zobacz zwiastun filmu "To wspaniałe życie" z 1946 roku:

"Cud na 34 ulicy" to nasza kolejna świąteczna propozycja filmowa. Dlaczego warto po nią sięgnąć? - Powstało wiele remake'ów tego świątecznego klasyku, jak choćby dobrze znana wersja z 1994 roku z Elizabeth Perkins i Dylanem McDermottem w rolach głównych. To film, który stara się udowodnić, że Święty Mikołaj istnieje i prawdziwie buduje magię świąt - komentował gość Czwórki.

Zobacz zwiastun filmu "Cud na 34 ulicy":

Cary Grant odrzucił rolę w "To wspaniałe życie"? Czy to prawda, że scenariusz po raz pierwszy został spisany na świątecznej kartce z życzeniami? Który ze świątecznych klasyków miał swoją premierę w maju? Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

Zapraszamy także do wysłuchania rozmowy Beaty Kwiatkowskiej z aktorami komedii świątecznej "Miłość jest wszystkim" z Joanną Kulig i Olafem Lubaszenko w rolach głównych. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Gość: Wiktor Piątkowski (Bahama Films)

Data emisji: 25.12.2018

Godzina emisji: 11.10

ac/kd

Czytaj także

Seriale na dobre święta: "Ucieczka z Dannemory", "Tytani", "Odpowiednik"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 17:00
- Kiedyś żyliśmy w pięknym przekonaniu, że jeden serwis streamingowy załatwi nam dostęp do wszystkich seriali świata. Tymczasem platform z serialami przybywa, a każda w swojej ofercie ma prawdziwe perły - mówi Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: "Mary Poppins”, "Spider-Man Uniwersum", "Aquaman"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 13:27
W ten weekend na ekrany kin wchodzi najnowszy film Hamiltona Luske i Roberta Stevensona pt. "Mary Poppins powraca". Historia zasadniczej, ale trochę zwariowanej opiekunki to film dla całej rodziny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seriale na święta. Prawdziwie rodzinne propozycje

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 13:50
- Jeśli serial "Kochane kłopoty" miałby być świąteczną potrawą, to byłby najsłodszym ciastem z wigilijnego stołu - mówiła dziennikarka Anna Luboń.
rozwiń zwiń