Najlepsze seriale 2018 roku? To także polskie produkcje

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 15:20
- Jest coraz lepiej i coraz mocniej. Seriale nie obniżają poziomu, co więcej - przyciągają wielke nazwiska kina - opowiada Anna Luboń.
Audio
  • O najlepszych serialach 2018 roku opowiada Anna Luboń (Stacja Kultura/Czwórka)
Mateusz Bieryt i Kamil Nożyński. Kadr z serialu Ślepnąc od świateł
Mateusz Bieryt i Kamil Nożyński. Kadr z serialu "Ślepnąc od świateł"Foto: mat.pras./HBO

Platformy produkujące seriale zajęły się też robieniem filmów i odnoszą kolejne sukcesy. Na przykład nominowana do Oscara "Roma" Anna Luboń

To - zdaniem gościa Czwórki - wcale nie oznacza, że kończy się epoka kina. - Seriale w piękny sposób uzupełniają się z filmami z dużego ekranu - wyjaśnia dziennikarka.

W rankingu najlepszych produkcji minionych 12 miesięcy szefowa kultury magazynu "Elle" uwzględniła osiem tytułów: cztery seriale zagraniczne i cztery seriale polskie. - Chyba nie ma gatunku, który nie usłyszałby w tym roku o Kamilu Nożyńskim. Bardzo dużo już zostało powiedziane o jego roli i o całej serii "Ślepnąc od świateł". To po prostu trzeba zobaczyć - przekonuje. 

Jak dotąd nie było takiego roku, żeby w podsumowaniach tego, co najlepsze, znalazło się tyle polskich seriali Anna Luboń 

Jakie zagraniczne produkcje poleca Anna Luboń? Jak ocenia premierowe seriale - w tym "Chyłkę. Zaginięcie", która powstała na podstawie powieści Remigiusza Mroza? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Anna Luboń (dziennikarka, szefowa kultury magazynu "Elle")

Data emisji: 31.12.2018

Godzina emisji: 10.15

kul


Czytaj także

Najlepsze seriale na jesień. Co warto obejrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 12:00
Jesień i zima sprzyjają temu, żeby zaszyć się w domowym zaciszu pod ciepłym kocem z kubkiem ulubionej herbaty i dobrym serialem. Szykuje się piękna serialowa jesień, do której dobrze Was przygotujemy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mozart in the Jungle". O ekscesach muzyków klasycznych

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 13:40
- "Mozart in the Jungle" opowiada o nowojorskiej orkiestrze symfonicznej, nowe sezony pojawiają się zdecydowanie za rzadko, a kolejne odcinki trwają zdecydowanie za krótko - opowiada Ewa Mierzejewska.
rozwiń zwiń