X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Antropologia duchowości na 18. Fotofestiwalu w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 18:13
Tegoroczny Fotofestiwal tematycznie oderwie się od ziemi. Przeniesie nas bowiem w sferę duchowości, rytuałów, metafizyki, a także niewyjaśnionych zjawisk, duchów i widm. 
Audio
  • Fotofestiwal w Łodzi. „Pokażemy niematerialny pierwiastek człowieka" (Stacja kultura)
Fragment plakatu promującego Foto Festiwal w Łodzi
Fragment plakatu promującego Foto Festiwal w ŁodziFoto: mat. pras.

Od ludzkiej natury przechodzimy do mocy nadprzyrodzonych. Podjęliśmy wyzwanie i postanowiliśmy pokazać to, co ludzkie, a zarazem niewidzialne Krzysztof Cendrowicz

Od 13 do 30 czerwca w Łodzi będzie można zobaczyć blisko trzydzieści międzynarodowych wystaw fotografii. Przygotowana z ogromnym rozmachem łódzka impreza to nie tylko prezentacja prac najlepszych współczesnych fotografików. W ramach festiwalu będziemy mieli okazję wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących projekcjach filmowych, prerformace'u i koncertów ulokowanych w niecodziennych miejskich lokalizacjach.


Plakat promujący 18. Foto Festiwal w Łodzi Plakat promujący 18. Foto Festiwal w Łodzi

- Zaczynaliśmy od pokazania fotografii w bardzo tradycyjnym wydaniu - opowiadał dyrektor artystyczny imprezy Krzysztof Cendrowicz. - Od tego momentu niezmienna postała tylko nazwa. Nadal jesteśmy Fotofestiwalem, ale odwiedzającym proponujemy znacznie więcej - dodawał.

- Co roku kluczem, za pomocą którego selekcjonujemy zdjęcia jest temat. W zeszłym roku był to "Human nature", w tym motywem przewodnim są siły nadprzyrodzone. Postanowiliśmy pokazać to, co niematerialne, a co decyduje o tym, że jesteśmy ludźmi - wyjaśniał. 

Jak uchwycić na zdjęciu to, co niematerialne? Kim jest bohaterka prac jednego z artystów, która znalazła "przepis na nieśmiertelność"? Ile na temat naszej duchowości mówi nauka i czy da się ją zmierzyć w sterylnym laboratorium? Więcej o temat prac artystów, które będziemy mogli zobaczyć w ramach łódzkiego festiwalu w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Krzysztof Cendrowicz (kurator, konsultant, dyrektor artystyczny Fotofestiwalu)

Data emisji: 20.05.2019

Godzina emisji: 11.10

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Poles" fotograficzna próba uchwycenia ducha imprezy

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 14:47
- Zaczęłam imprezować i pojawiło się pytanie, czy to się da powiązać z dorosłością? - mówi Lulu Zubczyńska, autorka projektu "Poles", który jest równocześnie jej pracą magisterską. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Wilk odkrywa peryferie sportu w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:00
- Obszarem moich zainteresowań są dyscypliny rozgrywane na peryferiach, w cieniu innych, bardziej popularnych aktywności - opowiada Rafał Wilk. Prace artysty można oglądać w galerii Art Walk na placu Europejskim w Warszawie na wystawie "Sport w wielkim mieście".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawski Maraton Fotograficzny - miasto i styl życia w obiektywie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 14:47
12 zdjęć w 12 godzin w dwunastu różnych kategoriach - to zasady Warszawskiego Maratonu Fotograficznego, który 18 maja po raz drugi odbędzie się w stolicy Polski. Na czym dokładnie polega FotoMaraton i dlaczego warto wziąć w nim udział?
rozwiń zwiń