Raymond Chandler w nowej odsłonie. Powieści przeczyta Przemysław Bluszcz

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 16:26
- Chandler pisał powieści, które mnie kształtowały. "Długie pożegnanie" przeczytałem jeszcze jako czternastolatek. Zakochałem się w postaci Philipa Marlowe'a - wspominał aktor i lektor cyklu powieści Raymonda Chandlera Przemysław Bluszcz.
Audio
  • Audiobooki na wakacje. Powrót do klasyki w wersji audio (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ yavyav

Jak mówił na antenie Czwórki Marlowe to niezwykła postać. - Z jednej strony sprawia wrażenie, jakby cały świat miał gdzieś, z drugiej jest empatyczny wobec ludzi. Ma niespotykane poczucie humoru, które charakteryzuje ironia i dystans do świata, ale to system wartości, jakie wyznaje szczerze mnie uwiódł.

Wcielenie się w jego postać było spełnieniem marzeń. Od lat jestem fanem kryminałów, to naprawdę dobre historie, a ta została opowiedziana zupełnie nowym językiem - zapowiadał. 

Czy klasyczne powieści nadal elektryzują nowe pokolenia czytelników? Jak brzmią w zupełnie nowej interpretacji? Dlaczego zdecydowano się na ponowne przetłumaczenie jego dzieł? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Przemysław Bluszcz (aktor i lektor cyklu powieści Raymonda Chandlera o detektywie ), Jakub Barzak (marketing manager, Storytel Polska)

Data emisji: 11.07.2019

Godzina emisji: 11.17

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Areta Szpura: każdy może zrobić coś dobrego dla środowiska. Zacznijmy od małych kroków

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 14:58
Areta Szpura była połową marki modowej Local Heroes (LH). Ubrania z ich logo (i nośnym hasłem "Doing real stuff sucks") nosili Justin Bieber czy Miley Cyrus. W 2017 roku opuściła fimę, by żyć z zgodnie z własnymi zasadami i postawiła na ekologię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Krajewski: jako pisarz mam naturę pedantyczną

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 16:00
Marek Krajewski świętuje w tym roku 20-lecie pracy artystycznej. Jubileusz postanowił uczcić wydaniem dwóch książek - z Edwardem Popielskim i Eberhardem Mockiem w rolach głównych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Starzy przyjaciele". Historia, którą mogło napisać życie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 12:00
Powieść katalońskiej pisarki Silvii Soler to historia o wieloletniej przyjaźni, pasji i przemijaniu. Dlaczego warto do niej zajrzeć? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na skrzydłach świata". Ilustrowana biografia jednego z najważniejszych odkrywców XIX wieku

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 18:20
Fascynująca biografia człowieka, którego pasja przerodziła się w obsesję. Na początku XIX wieku John James Audubon wyruszył na niezwykłą ornitologiczną wyprawę. Mając tylko przyrządy malarskie i wielkie marzenie, postanowił wypłynąć w nieznane, by poznać i skatalogować wszystkie ptaki Ameryki.
rozwiń zwiń