Seriale, Angelina Jolie i galerie sztuki. Co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 15:37
W programie odwiedzimy m.in. wystawę "Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku", zajrzymy też na kanał Angeliny Jolie na Youtube.
Angelina Jolie
Angelina JolieFoto: Shutterstock.com/Everett Collection

Program rozpoczniemy od rozmowy z Arturem Cichmińskim na temat wątków historycznych poruszanych w serialach. Sprawdzimy też, jak w internecie radzi sobie znana Aktorka Angelina Jolie. Kanał aktorki został założony kilka tygodni temu.

W drugiej godzinie audycji odwiedzimy wystawę "Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku", zorganizowana w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Zaprosimy także na cykl o współczesnych autorach nowel i opowiadań.

***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy w czwartek (5.09), po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

kd/ac


Czytaj także

Fotografia mody w Polsce. Pas transmisyjny propagandy

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 16:20
Co ma wspólnego serial z lat. 90 "Niebezpieczne ujęcia" z polską fotografią mody? - Bohaterowie serialu pod przykrywką fotografów sesji modowych rozpracowywali gangi narkotykowe. Natomiast dla polskich fotografów ich praca na przestrzeni wieku to ciąg niebezpiecznych ujęć - opowiadają kuratorzy wystawy "100 lat fotografii mody w Polsce".   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wertep, Hania Rani i On Art. Co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 14:07
Zajrzymy na festiwal teatralny, porozmawiamy z  pianistką i kompozytorką Hanią Rani. Sprawdzimy, dlaczego warto udać się latem do kina.
rozwiń zwiń