Instaserial, który walczy z nienawiścią w sieci

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 20:55
W najbliższy piątek, w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbędzie się premiera pierwszego polskiego Instaserialu. 
Audio
  • Instaserial, który walczy z nienawiścią w sieci (Stacja kultura/Czwórka)
Kadr z filmu zapowiadającego projekt Zofii Krawiec - serialu na Instagramie Łatwo płonę
Kadr z filmu zapowiadającego projekt Zofii Krawiec - serialu na Instagramie "Łatwo płonę"Foto: mat. pras./Youtube/Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Społecznościówki to medium, którego nie da się w łatwy sposób kontrolować. Tu można pokazać co się chce, mamy władzę nad własnym wizerunkiem. Nie każdemu to się podoba Zofia Krawiec

"Łatwo płonę" w reżyserii scenarzystki i krytyczki kultury Zofii Krawiec ma być eksperymentem wpisującym się w badania twórczyni nad kulturą nienawiści w internecie. Autorka sama padła ofiarą słownych ataków w sieci, podobnie jak bohaterki serialu, aktorki Aleksandra Domańska i Marta Malikowska. 

Serial został zrealizowany na podstawie własnych doświadczeń reżyserki. Opisuje w nim wydarzenia, które miały miejsce po otworzeniu w przestrzeni Instagrama konta o nazwie "New erotic girl". - Dziś każdy nadaje o sobie serial w internecie. Współczesne media społecznościowe pełnią funkcję, jaką kiedyś spełniała telewizja. Tworząc profil na Instagramie kreujemy bohatera i jego historię w bardzo podobny sposób, w jaki tworzy się scenariusz - mówiła Zofia Krawiec wyjaśniając, dlaczego jej zdaniem, osoby dzielące się wizerunkiem w mediach społecznościowych spotykają się krytyką, a nawet nienawiścią. Premiera serialu odbędzie się 13 września. 

Jakie treści się na nim znalazły i dlaczego spotkały się one z tak ostrą krytyką obserwujących? Gdzie leży granica między wolnością słowa i własną opinią a przemocą w sieci? Czy serial pomoże walczyć z przejawami hejtu w sieci? O czym opowiada? Szczegóły zdradzała Aleksandra Jasińska.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Zofia Krawiec

Data emisji: 11.09.2019

Godzina emisji: 11.07

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polityka w serialach. Anna Luboń poleca "MotherFatherSon" i "Figurantkę"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 14:54
"MotherFatherSon" to propozycja od BBC, która pojawiła się na początku tego roku. W thrillerze z kryminalną intrygą w tle zobaczymy m.in. Richarda Gere'a, Helen McCrory i Billy'ego Howle'a.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy kinową superprodukcję da się nakręcić smartfonem?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 17:15
Pojawia się coraz więcej festiwali filmowych, które promują filmy w całości nakręcone przy użyciu smartfonów. Czy takie produkcje mają szansę stać się kinowym hitem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery seriali. Poleca Kaja Klimek

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 13:36
Futorologia to temat, który od zawsze interesował twórców kina. Nie inaczej jest z twócami serialu "Czarne lustro", którego piąty sezon możemy oglądać od niedawna na platformie Netfix. O sci-fi na wyciągnięcie ręki opowiada Kaja Klimek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seriale na weekend. Poleca Kaja Klimek

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 13:54
Niedawno pojawił się piąty sezon fantastycznonaukowego serialu "Czarne lustro". O jakich zagrożeniach związanych z rozwojem nowych technologii opowiada tym razem?
rozwiń zwiń