Premiery seriali. Romans, walka o wpływy i filozofia w wersji light

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 17:04
Jesień to wymarzona pora na nadrabianie serialowych zaległości i śledzenie premier. O powrotach trzech głośnych produkcji w studiu Czwórki opowiadała recenzentka Gosia Steciak. 
Audio
  • "Sukcesja", "The Good Place", "The Affair". Co warto obejrzeć? (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/pixinoo

W "Sukcesji" najciekawsze są relacje rodzinne. Z jednej strony widzimy wielkie pieniądze i walkę o władzę z drugiej dostajemy bardzo uniwersalną historię Gosia Steciak

- Podczas gdy hollywoodzkie produkcje stają się coraz bardziej poprawne politycznie w świecie seriali widzimy zupełnie odwrotną tendencję. Serialowi twórcy proponują nam coraz odważniejszą wizję artystyczną, które w kinie mainstremowym zupełnie by nie przeszły - mówiła recenzentka Gosia Steciak. - "Sukcesja" to serial absolutnie wyjątkowy, który niekoniecznie nadaje się na tzw. binge-watching, głównie przez ciężar emocji, których dostarcza. Tu celebruje się każdy odcinek.

Zobacz zwiastun drugiego sezonu serialu "Sukcesja":

"The Good Place" opowiada historię bohaterki, która trafia do tytułowego "dobrego miejsca". To wariacja na temat raju, gdzie wszyscy jedzą mrożony jogurt, nie mają kaca i spotykają bratnie dusze Gosia Steciak

To czarna komedia, która jednocześnie jest bardzo przejmującą opowieścią. To portret nietypowej i jednocześnie bardzo typowej rodziny, która dysponuje ogromną ilością pieniędzy. Poznajemy ją w momencie, w którym założyciel medialnego imperium, senior rodu planuje wyznaczyć spośród czwórki swoich dzieci kolejnego sukcesora. 

Zobacz zwiastun ostatniego (czwartego) sezonu serialu "The Good Place":

- "Dobre miejsce" to przedstawiony w filozoficznym ujęciu serial opowiadający o tym, co dzieje się z nami po śmierci. I choć brzmi to bardzo poważnie to komedia utrzymana w bardzo lekkim tonie - zapowiadała. 

W "The Affair" tytułowy romans jest jedynie małą częścią fabuły serialu. Przez kolejne pięć sezonów śledzimy konsekwencje, jakie ponoszą obie rodziny i ich dorosłe dzieci Gosia Steciak

Twórcą serialu jest Michael Schur twórca takich seriali jak "Parks and Recreation", "Brooklyn 9-9" czy amerykańskiego "The Office". - Serial opowiada o młodej kobiecie (Kristen Bell), która niespodziewanie traci życie. Po śmierci trafia do tytułowego "Dobrego miejsca", wariacji na temat raju, gdzie wszyscy jedzą mrożony jogurt, nie mają kaca i spotykają bratnie dusze. Szybko jednak okazuje się, że trafiła tam przez pomyłkę. 

W audycji opowiadaliśmy także o piątym, ostatnim sezonie serialu "The Affair", którego akcja będzie rozgrywała się kilka lat od wydarzeń, które zamknęły opowieść w czwartym sezonie. Kim stali się bohaterowie opowieści? Kto jest jej narratorem? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. 

Zobacz zwiastun piątego sezonu serialu "The Affair":

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Gosia Steciak (recenzentka filmowa)

Data emisji: 17.10.2019

Godzina emisji: 10.17

ac/kd

Czytaj także

"Mała doboszka". Twórca "Oldboya" adaptuje powieść Johna Le Carré'a

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 14:48
- Wystarczy spojrzeć na listę płac "The Little Drummer Girl", żeby wiedzieć, że chce się to zobaczyć - komentował Łukasz Muszyńki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"The Umbrella Academy", "Opowieść podręcznej", "Wielkie kłamstewka". Premiery w świecie seriali

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 17:08
- "The Umbrella Academy" to serial należący do gatunku, który od ponad dekady rządzi masową wyobraźnią - mówił krytyk filmowy Łukasz Muszyński. - To kolejny film Netflixa o superbohaterach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieoczywiste seriale: "Fleabag", "After life" i 4 sezon "Billions"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 13:20
- Phoebe Waller-Bridge to jedno z najgorętszch nazwisk brytyjskiej telewizji - maszyna wielozadaniowa - mówi Łukasz Muszyński, o twórczyni serialu "Fleabag", którego drugi sezon już możemy ogladać na jednej z platform telewizyjnych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kroniki Times Square", "Sorry for Your Loss", "Katarzyna Wielka". Co warto obejrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 14:14
Na małych ekranach możemy oglądać trzeci sezon "Kronik Times Square". Jednym z powodów by poświęcić czas na obejrzenie tej serii jest, jak przekonywała dziennikarka Kaja Klimek świetny warsztat reżysera Davida Simona – autora takich tytułów jak "Prawo ulicy" czy "Generation Kill".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Blondynka". Ruszyły zdjęcia do filmu o Marilyn Monroe

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 13:31
Na światło dzienne wyszły właśnie pierwsze zdjęcia z planu filmowego i wiemy już na pewno, że Monroe nie zagra ani Jessica Chastain, ani Naomi Watts.
rozwiń zwiń