L.U.C. w Czwórce. Między muzyką i literaturą

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 14:47
L.U.C. zapowiadał będzie zbliżające się warszawskie koncerty, a Kinga Michalska, jak co tydzień, opowie o książkach, do których warto zajrzeć.
L.U.C. wielokrotnie gościł w Czwórce
L.U.C. wielokrotnie gościł w CzwórceFoto: Aurelia Chmiel/Polskie Radio

Program rozpoczniemy jednak od odwiedzin w Muzeum iluzji w Warszawie. "Cosmos" to muzeum iluzji kosmicznych, stworzone przez zespół młodych twórców z Litwy - Tomasa Kairysa i Matasa Jakovlevasa, którzy stoją za sukcesem podobnych miejsc, znajdujących się w ich ojczyźnie oraz na Łotwie.

Zajrzymy także na stołeczny Festiwal Kwadrofonik. W listopadzie odbędzie się już kolejna, piąta odsłona tego wydarzenia. 

Po godz. 11.05 do studia Czwórki zajrzy L.U.C., z którym porozmawiamy o najbliższych koncertach, pojawi się także Kinga Michalska, która tym razem polecać będzie najnowszy thriller science-fiction Blake'a Croucha, amerykańskiego pisarza specjalizującego się w fantastyce. "Rekursja" to wciągająca i zmuszająca do myślenia opowieść o manipulacji wspomnieniami, w której autor po mistrzowsku miksuje rzeczywistość, jej alternatywne wersje i technologię.

***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy w poniedziałek (11.11), po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.


kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka literatura L.U.C.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powieść milicyjna. "Nudni bohaterowie, świetne detale"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 17:30
Kryminały zawsze cieszyły się dużą popularnością, dlatego chętnie też sięgała po nie peerelowska propaganda, by budować pozytywny wizerunek Milicji Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń